Skocz do zawartości

Ile zapłaciliście za bilet lotniczy do USA??


COMmer

Rekomendowane odpowiedzi

ten lot ktory zarezerwowalismy w Lufthansie za 2916,97zł w jednym zbior kosztował ponad 4400zł  :shock:  

Nie wiem dlaczego...

albo dlatego, ze jak juz go zarezerwowaliscie, zablokowaliscie ostatnie miejsca w niskiej taryfie, albo agent wybieral inne loty danego dnia (z frankfurtu jest wiele lotow dziennie do nyc), albo wybieral polaczenia code-share (np lot jest obslugiwany przez lufthanse, ale na bilecie masz numery lotow linii np united), albo agent mial inny system rezerwacyjny, ktory nie udostepnial mu tej niskiej taryfy....

pamietajcie tylko zeby nigdy nie robic podwojnej rezerwacji na ten sam lot (najpierw w 1 biurze, a potem pojdziesz do drugiego i zalozysz nastepna na to samo). tzn mozna tak zrobic - np gdy nagle znajdziesz nizsza cene, ale wtedy trzeba NATYCHMIAST ta drozsza rezerwacje anulowac. - gdy w liniach lotn. znajda podwojna rezerwacje, anuluja obie na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 404
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

zarezerwowalismy dopiero po poznaniu cen we wszystkich biurach turystycznych... i oba loty rezerwowalismy w jednym biurze...

System rezerwacyjny??? komputerowy czy cos takiego??? hmmm jedyny kontakt jaki w kazdym biurze mieli to byl telefoniczny... i stamtad dowiadywali sie cen w poszczegolnych liniach... w jednym biurze uslyszalem ze w moim mieescie i tak oni wszyscy dzwonia w to samo miejsce... a zreszta - to nie takie wazne. wazne ze juz mam rezerwacje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarezerwowalismy dopiero po poznaniu cen we wszystkich biurach turystycznych... i oba loty rezerwowalismy w jednym biurze...

System rezerwacyjny??? komputerowy czy cos takiego??? hmmm jedyny kontakt jaki w kazdym biurze mieli to byl telefoniczny... i stamtad dowiadywali sie cen w poszczegolnych liniach... w jednym biurze uslyszalem ze w moim mieescie i tak oni wszyscy dzwonia w to samo miejsce... a zreszta - to nie takie wazne. wazne ze juz mam rezerwacje...  :)

o Jezusie, a myslalem, ze cala Polska jest w UE :jezor:

tak, system rezerwacyjny to takie cos na kompie. myslalem, ze wszystkie biura w polsce ktore sprzedaja bilety maja takie cos u siebie... ;-)

teraz wybierajac linie lotnicza, zobaczcie ktora Was zabierze na ktore lotnisko w NYC (JFK czy Newark (EWR)) i na ktore wam sie bardziej oplaca jechac - tzn dojazd do miejsca docelowego itd oraz zobaczcie o ktorej godzinie was tam dowioza.....

a co do komfortu przelotu - SAS ma przewage o tyle, ze kazdy pasazer w klasie ekonomicznej na lotach dalekodystansowych ma swoj wlasny tv (i chyba jeszcze telefon), a lufthansa ma to tylko w kilku samolotach (na kilkadziesiat, ktore uzywaja do lotow przez ocean) ;-)

pamietajcie o zalozeniu karty milowej na www.miles-and-more.pl i podawaniu jej numeru przy kazdej odprawie/rezerwacji! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała Polska tylko nie jej wschodnia część - ta najbliżej granicy :)

pierwsza linia lotnicza o jaka sie pytalismy byl wlasnie Sas - ze wzgledu na te tv-ki :(

juz zdecydowalismy - lecimy Lufthansa na Newark - stamtad moga nas odebrac najszybciej...

zaraz poczytam o tych milach - moze dowiem sie czegos ciekawego (bo narazie to nic o tym nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie o zalozeniu karty milowej na www.miles-and-more.pl i podawaniu jej numeru przy kazdej odprawie/rezerwacji! ;-)

Skorzystałam z rady i włąśnie założyłąm sobie kartę :)

Jeśli bylet kupuje mi biuro, to jak mogę sobie nabić mile na konto?? Mam podać numer przy odprawie??

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wschodnia cześć :?

Pomorze rownież korzysta z telefonu, inaczej nic nie mozna zalatwic :cry: z kazdym pytaniem, nawet prostym :roll: gość z miejscowego biura podróży dzwonił do Trójmiasta, nie chcąć podać mi bezposredniego nr do nich :twisted: nawet wiem dlaczego........

Fifi - podałam ten numer przy rezerwacji biletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie o zalozeniu karty milowej na www.miles-and-more.pl i podawaniu jej numeru przy kazdej odprawie/rezerwacji! ;-)

Skorzystałam z rady i włąśnie założyłąm sobie kartę :)

Jeśli bylet kupuje mi biuro, to jak mogę sobie nabić mile na konto?? Mam podać numer przy odprawie??

Pozdrowionka

fifi - a jakimi liniami lecisz?

1)ten numer mozesz podac od razu przy zakladaniu rezerwacji w biurze

2) jak juz masz bilet, mozesz zadzwonic bezposrednio do linii i poprosic, aby dodali ten numer do twojej rezerwacji (pomimo ze masz juz bilet to nadal masz formalnie rezerwacje ;-) wiem ze to mylaca nazwa)

3) mozesz podac ten numer odprawiajac sie na lotnisku (podajesz go za kazdym razem jak sie odprawiasz/dostajesz karte pokladowa)

mile sa naliczane na konto a potem mozesz je wymienic na nagrody :-) darmowe loty, upgrade'y do wyzszej klasy podrozy, pobyty w hotelach no i mozna wymienic na mnostwo przedmiotow z ich katalogu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ja jeszcze nie weim jakimi liniami lecę, ani nawet gdzie lecę, bo się wszystko jeszcze decyduje.

Lecę na WAT i bilet kupuje mi biuro, więc najlepiej chyba będzie podać numer przy odprawie :)

Jeszcze raz dzięki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...