Skocz do zawartości

Zrzeczenie Sie Gc?


bobot48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja narzeczona od kilku lat posiada GC i co roku na wakacjach latała do USA na 2 miesiące. W tym roku we wrześniu minie rok czasu jak jest poza terenem usa. w tym roku nie planuje tam lecieć. I tu moje pytanie: co najlepiej teraz zrobić? Czy ma się zrzec GC przed terminem upływu tych 365 dni? Czy może to zrobić później? Oczywiście chciałaby się starać o wizę turystyczną w przyszłości. Może od razu się starać o wizę turystyczną? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam. Moja narzeczona od kilku lat posiada GC i co roku na wakacjach latała do USA na 2 miesiące. W tym roku we wrześniu minie rok czasu jak jest poza terenem usa. w tym roku nie planuje tam lecieć. I tu moje pytanie: co najlepiej teraz zrobić? Czy ma się zrzec GC przed terminem upływu tych 365 dni? Czy może to zrobić później? Oczywiście chciałaby się starać o wizę turystyczną w przyszłości. Może od razu się starać o wizę turystyczną? Z góry dzięki za odp.

Witam!

Ja zrzekłam się GC w marcu tego roku- wygląda to tak umawiasz się na rozmowę z konsulem, a oprócz tego wypełniasz druk I-407 (druk zrzeczenia się GC) i oddajesz jednocześnie plastkową Premanent Resident Card.Ja starałam się jednocześnie o wizę turystyczną i nie było żadnego problemu dostałam na 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wypełniam ten wniosek o zrzeczenie sie GC i jeżeli chce starać się o wizę to umawiam się na wizytę do konsula i ide ze wszystkimi dokumentami jak po wizę turystyczna plus wniosek o zrzeczenie sie gc dobrze rozumiem?B) Jak taka rozmowa wygląda? O co pytają? Zrzekałaś się przed czy po terminie tych 365 dni poza terenem usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzekałam się przed upływem 365 dni - konsul nie zadał mi żadnych pytań tylko powiedział że dostałam wizę i życzył miłego dnia - szczerze to nie myślałam , że to będdzie takie proste - najważniejsze to być na luzie i nie denerwować się!!Powodzenia

A tak prawdę mówiąc to jeżeli narzeczona nie zamierza zostać w Stanach na stałe, ale chce od czasu do czasu jeździć na wakacje to jest jedyne rozsądne wyjście.Ja jeździałam do Stanów na GC 7 lat pod rząd też na 2-3 miesięczne wakacje do rodziców - ale za każdym razem byłam przygotowana na problem przy przejściu przez granicę - ostatnim razem w Miami na urzędzie imigracyjnym spędziłam 4 godziny tłumacząc się dlaczego nie mieszkam w Stanach tylko w Polsce - nie było to za przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mając GC jest równoznaczne że się posiada U.S. Taxpayer ID Number i U.S. Social Security Number?? Bo właśnie jestem w trakcie wypełniania wniosku o wizę turystyczna wraz z zrzeczeniem się GC i narzeczona nie wie czy ma takie numery. Jeżeli ma to na czym na jakim dokumencie mogę to znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...