Skocz do zawartości

Zrzeczenie Sie Gc?


bobot48

Rekomendowane odpowiedzi

nie wie czy ma SSN? czy cos dostala oprucz GC listem?bo jak nie ma a powinna miec to powinna ta sprawe wyjasnic bo kradziez SSN moze ja drogo kosztowac...

bo kazda osoba ktora wlatuje,stara sie o GC przez maleznstwo powinna dostac i dostaje SSN

co jest wazne ze jak bedzie miec narzeczona sama wize turystyczna a bedzie chciala isc pracowac posiadajac sam ten numer SSN to ta praca bedzie i tak nielegalna ,bo musi miec odpowiednia wize do tego-GC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

oczywiscie ze tak...chyba ze dostala GC i latala sobie co jakis czas do USA i nie zwracala uwagi co dostala listem ..bo czasami bywa tak ze urzad wysyla numer a ten nie dochodzi lub tez nie zostaje wogole wyslany ...trzeba ta sprawe wyjasnic co sie stalo i dzieje z numerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i tez mam pytanie...

Mieszkam w USA na stale i moje rodzenstwo, moja mama tez ma GC i przylatuje do nas raz na rok na 2 lub 3 tygodnie na urlop (wiecej nie moze), no i zeby dostac stempelek w paszport juz od 6 lat, niestety w tym roku na lotnisku przyczepili sie i powiedzieli "pani traktuje ta karte jak wize, powinna pani siedziec w usa i do polski latac na 3 tygodnie a nie odwrotnie" No i teraz mama boi sie juz tu przylatywac bo powiedzieli tez ze ostatni raz ja wpuszczaja, a nastepnym razem zawroca. nigdy wczesniej nie miala takiego problemu. Nie chce zeby stracila GC, bo jak bedzie na emeryturze to chcielibysmy zeby tu zamieszkala. 3 lata temu miala "bialy paszport" i 2 lata siedziala w Polsce. Co najlepiej zrobic??? Zrzec sie GC? Probowac dalej latac? No i w tym roku chcialem znow jej bialy paszport wyrobic ale jakies przepisy sie zmienily i musiala by zostac dluzej zeby isc na odciski palcow. 3 lata temu trzeba bylo tylko wniosek zlozyc, zaplacic i mozna bylo wracac do Polski, a paszport wysylali na podany adres.

Dzieki za wszelkie informacje i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan A: Jezeli ma do tej emerytury powiedzmy 2-3 lata to probowac "bialy paszport". (po odciskach bedzie mogla wrocic do Polski i bialy paszport odebrac tamze).

Plan B: Jezeli wiecej to niech sie zrzeknie, odwiedza was na turystycznej jesli chce, a na emeryturze Ty jako juz obywatel ( rob jak tylko mozesz) zasponsorujesz ja o nowa karte. Tutaj jedno zalozenie: jezeli sie przepisy nie zmienia o kto wie co bedzie za lat 10.

Plan C: zostawia co tam ma w Polsce, przyjezdza i juz zostaje. Po 5+ latach zostaje obywatelem USA, lata i mieszka gdzie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan D zeby nie probowac leciec bo moze nic sie nie stanie\\

wiec lepiej pomyslec nad tymi innymi planami co wyzej jest napisane\

juz w dzienniku pisali ze powoli biora sie za takie osoby jak Twoja mama i jak widac ze to co bylo kiedys juz jest nie wazne ...bo faktycznie tak bylo z lataniem takim i bialym paszportem a teraz przepisy sie zmienily i bardziej sie takim osobom przygladaja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...