Skocz do zawartości

Hotel W Nyc


marmach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszłym roku chciałbym wyjechać do NYC. Czy moglibyście polecić mi hotel (najlepiej taki, w którym byliście)?? Potrzebny pokój 2-os, możliwie blisko głównych atrakcji turystycznych, w bezpiecznej okolicy, cena do 100$. Patrzyłem na oferty na priceline.com i jeszcze jakiś stronach, które znalazłem w google, ale takie zatrzęsienie ofert, że nic nie kumam. Poza tym nigdy tam nie byłem i nie znam się po prostu. Tak więc gdyby ktoś mogł pomoć to byłoby super.

Pozdrawiam.

MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję za sporo ważnych informacji, szczególnie, że to będzie moja pierwsza podróż do NYC i jestem w tym temacie betonowy. Betonowy jestem również w kwestii rezerwacji online, stąd kilka pytań.

Przejrzałem stronę hotelu, który mi polecił Kol. dareknow0 i znalazłem 2 opcje rezerwacji. Tańsza:

'Adv. Purchase

Take advantage of special savings when you book early. This rate is nonrefundable, requires full prepayment, and is charged to your credit card between time of booking and day of arrival.'

Rozumiem, że całość kwoty kasowana jest z karty od razu i nie zostanie zwrócona nawet, jeśli do wyjazdu nie dojdzie. Dobrze rozumiem??

Inna opcja jest następująca:

'Best Flexible Rate

Take advantage of our best unrestricted publicly available rate; It allows you to change or cancel your reservation without worry if your plans change. Restrictions may apply based on individual hotel policies.'

I znów pytanie. Czy to oznacza, że mogę zmienić plany i nie stracić pieniędzy?? Tutaj również poproszono mnie o numer karty kredytowej, stąd pytanie, w jaki sposób dokonywana jest płatność? Czy część kwoty jest pobierana od razu, a reszta gdy dotrę na miejsce?? Niestety zupełnie nie kumam, jak to się odbywa.

Poza tym zauważyłem jeszcze taki zapis:

'As exchange rates may fluctuate from the time a reservation is made until the actual stay, the confirmed rate is guaranteed in the hotel's base currency.

? As taxes and service charges may fluctuate from the time a reservation is made until the actual stay and during the actual stay, the Total Price is an estimate. Estimated price includes Room rate, Extra person charges, Total tax and Total hotel charges.'

Taki zapis jest przy jednej i drugiej opcji rezerwacji. I tutaj nic nie kumam. Czy to oznacza, że mimo iż płacę z góry to ceny mogą się zmienić???

Ostatnie pytanie dot. dostępności. Zauważyłem, że każda data, którą wybrałem, jest dostępna. Czy dobrze rozumiem, że gdyby w danym czasie wybrany przez mnie typ pokoju był niedostępny stosowna informacja pojawiłaby się na ekranie i hotel nie pobrałby opłaty z karty?? Dopytuje się ponieważ znalazłem jeszcze coś takiego:

'Online Reservation Guarantee

Your room is guaranteed - or your first night is on us.

By securing your online reservation with a credit card, you are eligible for our Reservations Guarantee. If your reservation cannot be honored, the host hotel will provide a room at, and transportation to, another convenient and comparable hotel, and pay for telephone calls to notify family of the lodging change. The host hotel will also pay the full cost of the first night's lodging rate, plus tax. Any advance deposit will be refunded.'

Chciałbym uniknąć sytuacji, w której płacimy, jedziemy, a tam niespodzianka, że pokoju nie ma, ale zgodnie z zapisem na stronie dają nam inny pokój w innym hotelu.

Przepraszam, że zadaję może głupie pytania, ale to są dla mnie zupełnie nowe tematy i nie chciałbym umoczyć dużej kasy w nieudane wakacje. Stąd gorąca prośba o pomoc Kol.Kol., którzy mają doświadczenie w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rezerwowałam zawsze hotele przez priceline.com albo expedia.com (tutaj całkiem niezłe promocje się trafiają jak zarezerwujesz np i hotel i samolot albo samochod)

niestety nie wiem jak jest z tym flexiable. mi najczesciej pobierali oplate z góry a jesli mialam jakies dodatkowe uslugi w hotelu np barek to placilam przy wyjezdzie. Nigdy tez nie mialam sytuacji ze nie mieli dla mnie pokoju jak zerezerwowalam online. raz nie mogli od razu znalezc mojej rezerwacji (motel 8) ale norlamnie mnie zakwaterowali dalam im wydruki z priceline i po 30 min sami sobie jakos to rozwiklali - zadnych kosztow dla mnie.

ja nigdy nie rezerowalam z duzym wyprzedzeniem co najwyzej 2 dni przef przyjazdem. zawsze sie cos znajdzie nawet na ostatnia chwile B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...