Skocz do zawartości

Hotel W Nyc


marmach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
marmach - napisz kiedy przyjeżdżasz i czy wybrałes jakis hotel . Jak coś to pytaj.

Wybieram się dopiero w przyszłym roku - najprawdopodobniej w pierwszych dniach września. Do czerwca mogę nie wyrobić się z finansami, a w lipcu i sierpniu ceny biletów są droższe. Tak więc jest jeszcze trochę czasu na przygotowania. Te wszystkie pytania są między innymi po to, żebym miał pojęcie, ile kosztuje taki wyjazd i czy to jest na moją kieszeń. Z tego co widzę, to chyba dam radę - jest po co jechać do ambasady. Niestety nie mam B2, tylko C1/D, więc czeka mnie ta cała papranina plus niepewność, czy dostanę. Poprzednich wyjazdów (były 2) nie przedłużyłem, oboje z żoną pracujemy, nikogo w USA nie mam, niby wszystko OK, ale kto ich tam wie...

Co do hotelu to wybiorę pewnie ten, który mi poleciłeś. Nie byłem nigdy w NYC, nie znam tamtejszych realiów i nie ma rady - muszę Ci ufać Kolego B)

Mam jeszcze pytanie o ceny żarcia. Z tego co widziałem śniadanie jest darmowe, więc jedna pasza byłaby z głowy. Lunch jadłbym pewnie gdzieś w centrum. Drogie restauracje niestety nie wchodzą w grę. Chodzi o coś zjadalnego za przyzwoitą kaskę (może być nawet pizza, czy w najgorszym wypadku fast food - choć wolałbym nie, jeśli nie ma niczego przyzwoitych cenach). Wieczorem wracałbym do hotelu, więc chętnie stołowałbym się w jakiejś polskiej knajpie, o której wspominałeś. Ile mniej więcej trzeba przeznaczyć na każdy posiłek?

Inna sprawa to komunikacja miejska. Byłbym tam 10 dni i wiadomo, chciałbym zobaczyć jak najwięcej. Czy można wykupić karnet na metro/autobusy/cokolwiek?? Ile trzeba na to przeznaczyć?

Uff, to by było na tyle jeśli chodzi o kolejną serię pytań. Z góry dzięki wszystkim za pomoc. Fajne forum, nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to komunikacja miejska. Byłbym tam 10 dni i wiadomo, chciałbym zobaczyć jak najwięcej. Czy można wykupić karnet na metro/autobusy/cokolwiek?? Ile trzeba na to przeznaczyć?

Polecalbym MetroCard - w twoim przypadku za $51.50 masz 14 dni jazdy metrem i lokalnymi autobusami bez limitu, do polnocy kazdego dnia.

http://www.mta.info/metrocard/mcgtreng.htm#unlimited

Wieczorem wracałbym do hotelu, więc chętnie stołowałbym się w jakiejś polskiej knajpie, o której wspominałeś. Ile mniej więcej trzeba przeznaczyć na każdy posiłek?

W Nowym Jorku istnieja setki etnicznych restauracji prowadzonych przez ludzi z tamtych krajow i w jamajskiej gotuje Jamajczyk a w peruwianskiej Peruwianczyk - wspaniala okazja by za kilka, kilkanascie lub kilkadziesiat dolarow zjesc cos oryginalnego, nowego i nieznanego.

ps. osobiscie jak bym chcial zjesc w polskiej knajpie to zamiast do Nowego Yorku pojechalbym do Grojca, ale to w koncu twoja wycieczka.

milego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz być może otworzę temat rzekę, ale mam pytanie co byście mi polecili w NYC do zobaczenia?

Na pewno chciałbym zobaczyć Statuę, Central Park, Broadway, Times Square, wjechać na Empire (plus może jeszcze jakąś inna panoramę), Muzeum Historii Naturalnej, Greenpoint, 5 ulica, Grand Central Terminal. Co wg Was powinienem na pewno zobaczyć? I jeszcze jedno, czy 8 dni - nie licząc podróży w jedną i drugą stronę (całość 10 dni) - wystarczy, żeby to obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego Jorku nigdy nie bedziasz mial do syta. Zawsze jest co zobaczyc i nigdy nie jest tak ze wszystko zobaczyles. Zobaczyc mozesz duzo ale typowe turystyczne atrakcje sa zawsze oblegane przez turystow. Nowy jork odwiedza rocznie 45 milionow ludzi i wszyscy chca to samo zobaczyc albo i wiecej badz przygotowany na kolejki i tlumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, poza rzeczami które wymieniłeś, powinienem wg Ciebie na pewno zobaczyć (biorąc pod uwagę, że do NYC nie wrócę za prędko lub może nawet wcale)??

PS. Łażenia po sklepach z ciuchami nie będzie, o to jestem spokojny B) 100% czasu na zwiedzanie od rana do wieczora. Mamy to przećwiczone, więc nie ma zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...