Skocz do zawartości

Hotel W Nyc


marmach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecałabym zakup NYPassa, choć to oczywiście zależy od tego, co chcesz zobaczyć B)

http://www.newyorkpass.com/

Skorzystałam z trzydniowego i mogę powiedzieć, co zobaczyłam/odwiedziłam za jego pomocą:

- rejs na Statuę Wolności i Ellis Island

- dwugodzinny rejs (prawie) dookoła Manhattanu

- Madame Tussaud's Museum

- Madison Square Garden All Access Tour

- Top Of The Rock Observation Desk (Rockefeller Center)

- NBC Tour

- Empire State Building

- Radio City Music Hall Stage Door Tour

Poza tym oczywiście Central Park, okolice Wall Street i WTC.

Zresztą całość mojej wyprawy znajduje się tutaj: http://www.wroclaw.mm.pl/~jchasez/stany/strona/tpot.htm gdybyś miał ochotę witrualnie zwiedzić Nowy Jork :)

Zakup NYPassa się opłaca, przynajmniej według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Joanna30, bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia z NY i CA. Czy mogłabyś napisać mi, ile taka przyjemność Cie kosztowała i jak to sobie zorganizowałaś? Jaki i za ile hotel w NY i w CA, gdzie i za ile wynajęłaś auto w Kalifornii, no i ile kosztuje przelot z NY do CA (jakie linie)?

Myślę sobie, żeby zamiast jechać tylko do NY może warto odłożyć trochę więcej i odwiedzić jeszcze Kalifornię. Potrzebowałby tylko rady jak to zrobić i ile to kosztuje. Mogłabyś udzielić mi stosownych informacji/wskazówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Co do NY, to my mieszkałyśmy u znajomych, więc to nas nic nie kosztowało. Na wyżywieniu tutaj też zaoszczędziłyśmy :rolleyes:

Za bilet (na wszystkie odcinki trasy) zapłaciłam 3.200 PLN.

Z NYC do LA leciałyśmy American Airlines.

Auto wynajęłyśmy przez jakąś polską stronę, nawet podawaną tutaj na forum, ale nie mogę jej teraz znaleźć... Okazało się, że nasza wypożyczalnia to Dollar, a wypożyczenie auta od niedzieli do niedzieli kosztowało nas 960 PLN (w tym wliczone wypożyczenie GPS). Auto wypożyczasz z pełnym bakiem i możesz oddać z pustym. My przejechałyśmy nim coś koło 480 mil i tankowałyśmy tylko raz, chyba za 20 dolarów, a i tak nie zużyłyśmy całego paliwa :(

Co do hotelu w LA, to nocowałyśmy w Radisson SAS niedaleko lotniska. Jedna z nas jest pracownikiem tej sieci, więc kosztowało nas to o połowę taniej, niż normalnie, więc ta cena nic Ci nie da.

Gdzie stołowałyśmy się w LA to wiesz, bo opisałam to na stronie.

Ja miałam ze sobą coś koło 500 dolarów w gotówce, a i tak wszystkiego nie straciłam.

Wszystkie bilety do parków rozrywki kupowałam przez internet, bo jest taniej, podobnie w przypadku NYPass.

Nie bardzo wiem, co Ci jeszcze podpowiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób udało Ci się zarezerwować bilet powrotny z innego lotniska niż docelowe w tamtą mańkę?? Szukam i szukam w necie biletów open jaw i nie mogę znaleźć, z kolei gdy na stronie przewoźnika osobno wpisuję bilet w jedną, a potem drugą stronę, to wychodzi straszna kwota...Nie wiem zupełnie jak mam się do tego zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytales sie dlaczego drogo kosztuje ,ze lecisz do NY a wracasz z Kalifornii ?teraz wez mape i zobacz ile musi leciec samolot aby doleciec do wschodniego wybrzeza USA ,plus moze nie byc za duzo miejsca na dany lot wiec i cena bedzie wyzsza itd...

pytasz sie czym mozna sie wybrac na zachod?mozna pociagiem,autobusem lub tez sa linie wewnetrzne w USA,takie jak:

http://www.southwest.com/

tych lini troche jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie priceline.com

Patrzyłem na formularz rezerwacji, pytają o adres i w rubryce kraj brak Polski. Jest 16 krajów do wyboru, innego z palca nie da się wpisać, brak też opcji "other". Co mam wpisać w takim razie?

Poza tym zauważyłem, że często cena jest tutaj niższa, niż na stronie internetowej hotelu ( i to często dużo niższa - w przypadku jednego hotelu priceline podawał 149 $, a na stronie hotelu było 289 $). Czy cena na priceline jest już ostateczna, czy hotel może coś jeszcze dołożyć? Kurczę, nie chciałbym niespodzianek po dotarciu na miejsce. Ciekaw jestem skąd takie różnice. Skoro korzystaliście z priceline to napiszcie proszę, jakie jest wasze zdanie na tema tej strony i czy macie jakiekolwiek zastrzeżenia? No i co z rubryką Państwo zrobić?? Sorry za takie pytania, ale jestem zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy znajomi?

Ci, u których nocowałyśmy w NYC?

To są znajomi mojej koleżanki, a właściwie znajomi jej rodziny. Już dawno ją do siebie zapraszali i bardzo chętnie nas ugościli przez te kilka dni. I jeszcze za jedzenie nam płacić nie pozwolili i do knajp na kolację nas zabierali...

Wiem, nie każdy taki jest. Ale oni akurat tacy są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...