Skocz do zawartości

Ile Sie Zarabia


robousek

Rekomendowane odpowiedzi

1] mimo, ze bedzie Pani "traktowac moje posty jak zarty" ubawu nadal nie bedzie - powody zostaly podane w mojej poprzedniej wypowiedzi

2] widac mam nieaktualne informacje odnosnie dzialalnosci bankow w polsce

prosze ode mnie pozdrowic Matke Przeorysze

p.s. emotikonow nie bede juz wklejal bo i tak nikt tego nie lapie

1) pisze Pan, że powinniśmy popracować nad naszym poczuciem humoru, a że większość Pańskich wypowiedzi jest sarkastycznych, ironicznych, czy też żartobliwych (choć na pierwszy rzut oka wcale tego nie widać, ale wystarczy przeczytać kilka, żeby się zorientować w intonacji), dlatego zaproponowałam, aby tak je traktować, żeby w ten sposób zaoszczędzić sobie uczucia irytacji, czy chęci polemiki, a mieć po prostu ubaw

2) widać tak jest; Polska - wbrew Pańskiej opinii - nie jest krajem trzeciego świata

Matkę Przeoryszę być może i bym pozdrowiła, ale nie znam żadnej.

PS. Emotikony służą właśnie temu, aby wyraźniej zaakcentować żart, czy sarkazm. No, ale to tylko moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Widze,ze bardzo Ci zle tutaj, narzekasz itd.dolar to smiec. Kolego jestes wolnym czlowiekiem ,nikt Cie tu(USA) na sile nie trzyma, a moze za kare tu jestes CO?

Ale jak widac gdzie mieszkasz to co pare miesiecy zmieniasz miejsce zamieszkania, mieszkales w Orlando, niedawno w Denver czy Las Vegas a juz widze jestes w Chicago. Co z tego wynika,nie mozesz sobie znalesc miejsca i obojetnie gdzie nie bedziesz dla Ciebie zawsze bedzie zle..czy to beda Stany czy inny kraj, a z taka filozofia zycia to dlugo nie pociagniesz ,i jezeli dla Ciebie zbieranie staroci na smieciach i jedzenie zupek w Salvation Army to szczyt mozliwosci , no to sorry. Ale to Twoj wybor i Twoja para kaloszy.I nie ma sie czym chwalic bo to co opisales o sobie swiadczy tylko o jednym. ale to juz mozesz sobie dopowiedziec sam..

... i tak jak w temacie - "ile sie zarabia" - niestety coraz mniej bo dolar traci wartosc z dnia na dzien , z miesiaca na miesiac i zmierza ku calkowitemu upadkowi.

I jak to juz chyba gdzies pisalem dolar jest na drodze do utraty statusu swiatowej rezerwy ... kazdy przy zdrowych zmyslach pozbywa sie dolarow ... ja juz od dawna ucieklem i przelozylem na inne,

bardziej stabilne waluty z lepszymi perspektywami na przyszlosc ... przykre to ale prawdziwe - dolar to zwykly smiec.

FED sie szykuje do kolejnego wpompowywania kasy ... powodzenia, niestety to niczemu nie pomoze jak i nie pomoglo do tej pory a te cale gadki o ozywieniu ekonomii to zwykla bzdura i manipulacja konsumentem ze strony rzadu , sfery finansowej i mediow. Niestety ekonomia usa jest fundamentalnie chora i bedzie coraz gorzej w usa , standard zycia sie bedzie pogarszal z roku na rok ... wiec odpowiedz na pytanie "ile sie zarabia" jest tylko jedna uniwersalna - zarabia sie coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obserwujac i udzielajac sie czasem na tym forum widze ze naprawde brak nam humoru :unsure:

Co do pewnych wypowiedzi- nie rozumiem pewnych sytuacji;

- jak ci zle i dolar nie ma wwartosci ? Po co tu siedzisz? (Jak tak uwarzasz ze jest niekozystnie zobacz co sie dzieje z innymi walutami; Brazylia; Chile; Philippiny; ....)

- a kto ci kazal i napopwiadal glupot i zlotym raju i emogrowales/alas? To nasz wybor :)

Zalamanie gospodarki, czy manipulacja waluta to zlozony proces; jedno niekozystne pociagniecie politykow i krach nastepuje natychmistowo. Mimo wyszystko analizujac ta cala sytuacje uwarzam ze USA nawet z kryzysem bedzie ponad wiele Europejskich kraji , w szczegulnosci ponad nasza "Ukochana POLSKA"

Dolar moze nie ma jzu takie wielkiej mocy nabywczej ale;

- porownaj dzienny zarobek w polsce a tu (tylko jedna dnowke)

- porownaj ceny paliw; mediow; i zobacz jaka nasza a jaka dolar ma sile nabywcza....

Mysle ze mimo naszego skomlenia wielu rodakow z tego powodu tu pracuje...

Jeszcze jedna uwaga; A wiecie co by bylo w Polsce gdyby nasi rodacy nie PAPOWALI obcych walut od lat zarobionych z poza granic naszego kraju? 60% domkow, malych biznesow w waszych okolicach powstaje z Funta, Dolara, czy Euro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robusek- trudno ci jedno znacznie odpowiedziec na to pytanie; jezeli nei masz legalnego pobytu to;

- moze byc ciezko ci znalezc jaka kolwiek prace; stawka wtedy moze spasc do 3.50h-7-8 znam mexykow co lataja jak koty po dachach za 3$

- jezeli masz legalny pobyt; zalezy gdzie trafisz; jezeli dobrze to mozesz miec od8$>12h

Podaje przed podatkiem bo to jeszcze inna beczka;)

Za dodatkowe godziny mozesz miec platne 1.5x albo 2x wiecej....

Jako fizyczny mozesz zaroboc 2000$miesiecznie.

Jezeli chcesz sie sam utrzymac to jest ok; jezeli planuszesz z rodzina i dziecmi nie sposob z tego wyzyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Trochę czasu minęło od powyższej dyskusji, z której, mimo przerywników, wiele można się dowiedzieć o realiach życia w połnocnowschodnich Stanach.

Chciałbym się zorientować jak obecnie wygląda sytuacja zarobkowa w Stanach dla imigrantów? Czy można zarobić więcej niż 13 usd/h (netto - po odliczeniu wszystkich podatków i ubezpieczenia zdrowotnego/social) pracując ok 8h/dzień 22 dni/mc (30 dni - 4x2 dni (weekendy))?

Koszty życia w US są ciągle niższe niż w Polsce (opieram się na danych zawartych : http://www.bls.gov + wypowiedziach mojej rodziny w US), ale nie mam skąd wziąć realnych zarobków imigrantów... (strona rządowa podaje średnie zarobki na poziomie 23 usd/h + ok 9 usd/h benefits).

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...