Skocz do zawartości

Studia W Usa + Pobyt Na Stałe


dawid3294443

Rekomendowane odpowiedzi

a sadzisz ze w USA bedzie Ci lepiej>a jesli tak sadzisz to dlaczego?skad wiesz ze tam bedzie ok?

nie wiem czy wiesz ale tzw lenia zabiera sie ze soba wiec moze byc tak ze w USA za duzo nie zrobisz majac tego lenia,chyba ze zmienisz swoj tok myslowy i dzialania

No i tutaj nasuwa się oczywiste pytanie - gdzie łatwiej się dostać, do polskiego uniwersytetu, czy do amerykańskiego?

mi tez sie nasuwa pytanie ze chodzi Ci o uniwerek polski w USA czy tez w Polsce?bo nie ma takiego czegos jak uniwerek polski w USA,nawet szkol nie ma takich sa sobotno-niedzielne ...

poczytaj dobrze ta strone:

http://www.pso-usa.org/

a studia to jaki kierunek i wiesz chyba ze skonczenie studiow nie daje Ci zadnej jak narazie gwarancji na pobyt staly..to dopiero jest poczatek drogi

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie jest tak latwo. Tez tak kiedys myslalam naiwnie to sie splukalam 2 razy na kursach jezykowych ;) z tego co wiem to studia w usa sa bardzo drogie, ale z drugiej strony po co sie pchac na uniwerki jak za mniejszy hajs mozna sobie pochodzic do community college...tylko tutaj tez nie wiem czy ci sie oplaca bo niezly hajs wybulisz na samo utrzymanie sie tutaj wiec sama nie wiem czy nie lepiej dla ciebie zostac w Polsce. Ja tez nie lubilam Polski i to bardzo, a teraz mi sie marzy zeby chociaz na miesiac wrocic....Poza tym nie wiem jakie sa szanse zeby zostac na stale w usa...jedyna latwa droga to jakbys sie tak nagle zakochal i wzial slub z amerykanka, tyle ze wtedy to znowu sie spluczesz na zielona karte haha. nie wiem sama nie wiem, zreszta ponoc polscy pracodawcy nie lubia papierkow z amerykanskich uczelni (dlaczego?!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka a czemu ma sie splukac o GC,chyba oplaty nie sa az takie duze ?chyba ze ktos malo zarabia to ...

a moze masz na mysli slub na papiery wtedy fajtycznie moze sie splukac na GC a jeszcze dostac deportacje nawet po 2 latach takiego zycia..

co do papierkow to czy amerykanscy pracodawcy tez lubia z polski papiery?zobacz np po inzynierach ze trzeba miec ceryfikaty pewne ..To samo jest w Kanadzie..

a i tez zalezy od danego pracodawcy jak na to bedzie spogladal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka a czemu ma sie splukac o GC,chyba oplaty nie sa az takie duze ?chyba ze ktos malo zarabia to ...

a moze masz na mysli slub na papiery wtedy fajtycznie moze sie splukac na GC a jeszcze dostac deportacje nawet po 2 latach takiego zycia..

to wszystko zalezy od jego fantazji haha z tego co mi wiadomo to slub na papiery to wydatek sredniej klasy samochodu ;) a z milosci to ok. $2000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka a czemu ma sie splukac o GC,chyba oplaty nie sa az takie duze ?chyba ze ktos malo zarabia to ...

a moze masz na mysli slub na papiery wtedy fajtycznie moze sie splukac na GC a jeszcze dostac deportacje nawet po 2 latach takiego zycia..

to wszystko zalezy od jego fantazji haha z tego co mi wiadomo to slub na papiery to wydatek sredniej klasy samochodu ;) a z milosci to ok. $2000 ;)

po przeczytaniu watku pozostaje dalej jedno rozwiazanie:

squirt gun

napad na konwojenta w banku gminnym

wyprawa do puerto rico

a tam za 300 dolarow mozna sobie wyrobic tamtejsza metryke urodzenia

reszty nie bede podpowiadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Do Davida

Jesli sie uparles na USA to czemu nie im wczesniej tym lepiej bo masz wieksze mozliwosci. Jesli chcesz tu studiowac i pracowac to tez sie da, ucz sie angielskiego to najwazniejsze teraz. A jak juz bedziesz w USA to moja rada po pierwsze startuj odrazu na studia, najpierw radze zaczac od troszke mniej znaczacych jak Community College gdzie mozesz zaczac od angielskiego (ESL) a jak juz bedziesz OK z angielskim to zrob pare class w tym callege i przenies sie na Uniwersyte lub inny lepszy College i nawet mozesz robic magistra (czemu nie?) a co do kosztow to Community College na wizie studenckiej to gdzies ok. 4000$ semestr( jak masz papiery to polowe kasy) w miedzy czasie sprobuj dostac papiery i studiowac mozesz nawet za darmo, nawet i ksiazki dostaniesz. Takze powodzenia. Glowa do gory i nie dawaj za wygrana. Jesli chcesz se ulozyc zycie tu czemu nie. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka po 1 najpierw trzeba znalesc taka osobe ktora bedzie chciala urodzic dziecko

a nastepna i moze najwazniejsza ze takie dziecko musi potem zlozyc papiery na GC a z tym powiem Ci nie jest wesolo

rodzicow sie nie zaprasza turystycznie i ma sie maly kontakt czasami a co dopiero na pobyt staly,,sa takie przypadki a czy sa czeste to kazdy widzi w swoim zyciu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...