Skocz do zawartości

Wojsko A Pomoc Z Green Card


aneczka_

Rekomendowane odpowiedzi

Moj maz jest w armii i wlasnie przymierzamy sie do zalatwiania zielonej karty dla mnie. Dzisiaj mi powiedzial ze jest taka pani u nich w wojsku ktora pomaga w calym procesie legalizacji i pomaga wypelniac dokumenty do gc. powiedziala rowniez ze za cos tam nie musimy placic i ze pomoze nam zalatwic wszytsko taniej. Oczywiscie ona zrobi to wszytsko za darmo. Czy ktos z was korzystal z takiej pomocy? ile mniej te dokumenty na gc moga kosztowac i czy takie osoby z wojska naprawde pomagaja wszytsko zalatwic szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnienie tych dokumentów to naprawdę nie jest wielka filozofia, ale jeżeli będziesz miała problemy to ta kobieta przed wysłaniem sprawdzi poprawność lub w ogóle pomoże Ci je wypełnić za friko. W zasadzie WAM bo to-teoretycznie- mąż je składa. Ponadto wszystkie tłumaczenia zrobisz za darmo, to już będzie kilkaset $ w kieszeni, podobnie zdjęcia oraz- ale tu nie jestem pewien- badania lekarskie (w zależności czy jesteś dopisana no męża Tricare). Nie wiem czy akurat ta konkretna osoba w męża jednostce jest prawnikiem, ale jeżeli po drodze pojawią się jakieś problemy to armia dostarczy także pomoc prawną.

Najlepiej zamiast pytać tutaj poprosić tę kobitkę o pakiet dokumentów. Ona dostarczy Ci folder ze wszystkimi wymaganymi dokumentami, w którym oprócz instrukcji z USCIS powinna być także instrukcja dostarczona przez wojsko. Ta instrukcja jest fool proof- jeżeli tylko umiesz czytać to nie powinnaś mieć najmniejszych problemów ze zrozumieniem co trzeba zrobić. Instrukcja poprowadzi Cię krok po kroku przez proces przygotowania zestawu dokumentów, są tam podane telefony gdzie należy dzwonić w sprawie tłumaczeń, rozliczenia podatkowego etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w sumie bardzo fajnie! ciesze sie ze jest taka mozliwosc. Masz racje powinnam pogadac z ta kobieta a nie pytac na forum ale tak pytalam moze ktos juz to robil i czy faktycznie tak to wyglada. Co do badan lekarskich to czytalam gdzies na forum ze trzeba miec swoja karte szczepien z PL nie wiem czy to prawda ale rodzina w PL juz ponoc wyslala. a chyba lepiej miec to przy sobie. Z tego co wiem to jestem dopisana do ubezpieczenia mojego meza byloby fajnie jesli to pokrywa koszty badan lekarskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...