Skocz do zawartości

Wiza J1 I Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałabym się dowiedzieć czy po powrocie ze Stanów (wiza J1) można się starać o wizę turystyczną? Chodzi mi o przepis mówiący, że osoby, które miały wizę J1 muszą mieszkać co najmniej dwa lata po zakończeniu programu w swoim kraju. Ale wiza turystyczna nie wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania, chodzi tylko o wyjazd na wakacje i odwiedziny u znajomych. Czy ten przepis oznacza, że nie ma szans na żadną wizę przed upływem dwóch lat? Czy można się starać o turystyczną? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź jeśli ktoś się orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Until this two-year of foreign residency requirement has been completed the alien will not be eligible for H or L status and cannot adjust to permanent resident status. The alien may enter the U.S. on a different basis such as a B-1 visitor visa, but any time spent out of the home country will not be counted toward the two years of residency in the home country. For instance, an alien's J-1 visa expires and he returns to his home country. After a year the alien comes to the U.S. on a B-1 visa and stays for six months. After returning to the home country the alien will still need to spend another year in the home country, if he wishes to obtain H, L, or permanent resident status at some point in the future, unless he can get the foreign residency requirement waived.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys przy tym przepisie mozna bylo dostac wize turystyczna i tak tez ludzie dostawali ze przyjezdzali do Polski i zaraz lub tez za jakis czas starali sie o wize turystyczna i wyjezdzali tak,,to sie tyczylo wiz na pobyt staly i na wizy narzeczenskie,wtedy nalezylo ten zakaz zniesc czy to w Polsce czy tez na terenie USA

ale od pewnego czasu sa inne przepisy od 28 czerwca 2009:

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n....html#residency

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Z tego, co pisze gal wynika, że mogę się starać o wizę turystyczną, co zamierzam wkrótce zrobić. Czytałam wcześniej informacje, do których kieruje podany link (na stronie Ambasady). Jednak nie było to dla mnie do końca jasne, dlatego postanowiłam tu zapytać. Ten przepis mnie dotyczy, mam to w paszporcie niestety. Jednak przepis mówi, że trzeba mieszkać dwa lata w swoim kraju, dlatego też miałam nadzieję, że chęć wyjazdu na wakacje nie jest traktowana jako zmiana miejsca zamieszkania. Wiem, że okres, który spędzę (ewentualnie) w Stanach na wizie turystycznej wydłuży ten dwuletni wymagany okres przebywania w Polsce. Ale i tak chciałabym się starać o kolejną J1 przed upływem dwóch lat (czyli starać się o uchylenie zakazu, muszę o tym tu u Was więcej przeczytać). Także rok po powrocie chcę się starać o turystyczną, a niecałe dwa lata po powrocie ponownie o J. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uga czy TY dobrze to czytales?

bo widze ze nie a szkoda

juz byla tutaj taka osoba,pisala nawet do Ambasady i odpowiedz byla ze Nas to juz nie dotyczy nawet jak mamy to wpisane

jesli mi nie wierzysz to pisz do Ambasady i zobaczysz co Ci odpowiedza

tak jak napisalem wczesniej ze kiedys mozna bylo sie starac o wize turystyczna posiadajac taki wpis,,co innnego inne rodzaje wiz a teraz od zeszlego roku jest cos innego ...lepiej dla takich osob

PS..NAPISALEM TO O ZNIESIENIU ZAKAZU BO TAK BYLO KIEDYSSSS,,DOBRYCH PARE LAT TEMU,,NAPISALEM CI TO ABY CI POKAZAC JAK BYLO KIEDYS A JAK JEST TERAZ..I TAK NALEZY TO WIDZIEC A NIE ZE NADAL TO OBOWIAZUJE...przepraszam ze napisalem w duzych literach ale musialem...

i teraz czy masz polskie obywatelstwo,,jesli masz to:

Uwaga: Od 28 czerwca 2009 obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności. Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem ?is subject to 212(e)?.

takie cos tez jest na stronie Ambasady i to Cie dotyczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest napisane, że "obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności." Czyli zniesiono ten zakaz z tego jednego powodu. Ja to tak zrozumiałam. Nie muszę spędzić dwóch lat w Polsce ze względu na: "Jest obywatelem państwa, w którym istnieje zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności w dziedzinie, w której uczestnik wymiany specjalizował się w USA." To już nas nie dotyczy. Ale mnie obejmuje podpunkt "Program wymiany, w którym uczestniczył został sfinansowany w całości bądź częściowo, bezpośrednio lub pośrednio przez rząd Stanów Zjednoczonych lub przez rząd kraju, z którego pochodzi, lub rząd kraju, w którym ostatnio na stałe zamieszkiwał." I rozumiem, że w tym przypadku nakaz pozostania w kraju przez dwa lata nadal obowiązuje. A może źle myślę? Sorry, próbuję to rozgryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...