Jump to content

Emerytura Łączona-polsko -amerykańska


marta735

Recommended Posts

Witam,czy ktoś wie jak to wygląda finansowo czy polacy nie tracą na tym że połączli lata pracy razem,czy załatwia się to w Polskiej ambasadzie czy amerykańskiej

Nie mozna ci odpowiedziec bo pytania sa bardzo ogolnikowe

tu sobie poczytaj

http://www.ssa.gov/international/Poland.html

i po polsku

http://www.socialsecurity.gov/internationa...xts/Polski.html

Link to comment
Share on other sites

Witam,czy ktoś wie jak to wygląda finansowo czy polacy nie tracą na tym że połączli lata pracy razem,

W większości przypadków Polacy tracą, szczególnie ci którzy pobierają już emerytury w Polsce, gdyz ich amerykańska emerytura będzie odpowiednio obniżona. Zyskać moge tylko ci, którzy nie mają wypracowanych lat do emerytury w Polsce (lub w USA), gdyż mogę w chwili obecnej dodać lata pracy z obu krajów.

Link to comment
Share on other sites

witam,

moja mama starala sie o emeryture z usa, a raczej jej dodatek do polskiej. Zlozyla w pazdzierniku 2009 aplikacje w zusie, i w czerwcu tego roku przyszlo jej ze dostanie po opodatkowaniu $33. Pierwszy czek przyszedl we wrzesniu. Potem zus przyslal informacje ze korzysniej dla niej byloby pobierac emeryture polska (po odpowiedniu przeliczeniu). Teraz czekamy co dalej: czy dostanie tylko polska emeryture czy tez polska +$33...ale to po 15 padziernika..wiec wtedy zrobie update..

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej byłoby nie łączyć, tylko niestety teraz trzeba, gdyż sprawdzają. Jak starasz się o emeryturę z SS to jest pytanie o to, czy masz emeryturę w innych krajach i czy masz wypracowane lata. Kiedyś nie mogli sprawdzić, teraz po podpisaniu umowy mogą jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...