Skocz do zawartości

jak być razem ?


szadziak

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ma takie pytanko ? moja żona ma GC 2 lata , jestesmy małzenstwem od roku , ja nie mam GC , tylko wize turystyczna na 1 rok , zona złozyła na mnie dokumenty w usa . ile to trwa , czy da sie jakos to przyspieszyc? , jakies inne rozwiozania sa możliwe aby był z nia legalnie czy czekać ............... :?: , :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy takiej czy np. kwalifikujesz sie na wize pracownicza aby z nia czekac badz np. na sponsorowanie pracownicze, ktore pozwala ci od razu legalnie pracowac w USA; moze mozesz zmienic status na studencki w USA - ciezko mi ci cos doradzic, bo nic o Tobie nie wiem, a samo powiedzenie ci, ze powinienes czekac w Polsce, bo sprawy w USA nie da sie przyspieszysc to juz znasz - teraz chodzi tylko o to czy jest mozliwosc abys staral sie o inna wize by LEGALNIE byc w USA do momentu rozpatrzenia Twojej sprawy ( jesli to masz na mysli).

Czas oczekiwania na Green Card przez Ciebie czyli dla twojej kategorii wizowej to okolo 4-5 lat. Tego typu spraw sie nie przyspiesza, bo kazdy ma swoja date zlozenia aplikacji i rozpatrwane sa poszczegolne daty - to sprawdza sie w Visa Bulletin ( masz to takze w jezyku polskim na www.prawoimigracyjneUSA.com ). Kiedy twoja sprawa bedzie rozpatrywana przez NVC ( czyli twoja data bedzie rozpatrywana ) wtedy doliczasz kilka miesiecy na korespondencje z National Visa Center, potem zas kilka tygodni do wizyty w ambasadzie i dopiero dostajesz Zielona Karte.

Poczytaj tez na podanym web site ( w dziale "Pytania do nas" ) odpowiedzi na pytania zadawane przez ludzi w twojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

Mam pytanie ... bede wdzieczny jak udzilisz mi odpowiedzi na nie :)

w jaki sposób najszybciej jest osiagnoac akt naturalizacji w NY ..majc GC ?

słyszałem ze majac GC ... jest mozliwosc ze juz po 2 latach (miniecia 2 lat posiadania GC) mozna starac sie o obywatelstwo ? jedynym warunkiem jest ciagłe "siedzienie" w USA ...nie wiem czy to prawda ? ...jak prawda to moze znasz szczegoły jake papiery nalezy złozyc w urzedzie imigracyjnym ?

Czy tylko jedynym sposobem na naturalizacje jest ...obowiazek posiadania GC przez min 5 lat ? (pomijam inne warunki jakie trzeba spełnic ubiegając sie o akt naturalizaczji...chodzi mi tylko i wyłacznie o czas ) nie ma innej opcji ? dodam ze GC wylosowana została na loterii wizowej

pozdrawiam serdecznie i dziekuje za info

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starac sie o obywatelstwo po 2-3 lata ( nie wiem dokladnie czy 2 czy 3) mozna w przypadku gdy sie jest malzonkiem obywatela usa. Co w waszym przypadku odpada.

A standard to ( ta jak piszesz) 5 lat lacznego pobytu w usa ( nie tylko posiadania gc) na zielonej karcie. Wtedy mozna ubiegac sie o obywatelstwo. Przyspieszyc sie nie da.

A do uzyskanie jeszcze nalezy doliczyc kilka-kilkanascie miesiecy na cala procedure naturalizacji. Tak wiec uzyskanie obywatelstwa to tak 6 lat od chwili zostania reydentem usa ( o ile nie robi sie dlugich wyjazdow poza stany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...