Skocz do zawartości

Po Interview (approved) Dlugie Oczekiwanie Na Zielona Karte


irma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam osoby w podobnej sytuacji do mojej, czyli tych co czekaja na dostarczenie poczta Zielonej Karty.

Ja mialam interview w Chicago 26 sierpnia (Approved). Oficer Imigracyjny powiedzial mi, ze karta powinna przyjsc poczta w ciagu 10 dni. Do tej pory jej nie dostalam.

Czytalam, ze aplikacje rozpatrywane tak jak moja w NBC (NATIONAL BENEFITS CENTER) maja to do siebie, ze sa opoznione i ze nie sa uaktualniane ich statusy na USCIS stronie internetowej.

Tydzien temu zadzwonilam na numer 800, po przejrzeniu mego rekordu (byl on nieuaktualniany od 8 lipca mimo, ze interview bylo 26 sierpnia) reprezentant odpowiedzial ze skieruje zapytanie w mojej sprawie do lokalnego biura w Chicago, gdzie bylo interview. W ciagu 30 dni powinnam miec odpowiedz. Lecz z doswiadczen innych oczekujacych wiem, ze czasami i po wielokrotnych zapytaniach nie otrzymuja oni odpowiedzi.

Rozmawialam z listonoszem i sprawdzilam na poczcie czy nie bylo do mnie niedostarczonej przesylki (bez skutku).

Nadmieniam, ze miejsca zamieszkania nie zmienialam i moje nazwisko jest na skrzynce pocztowej.

Obecnie skorzystalam z rady Sly6 i umowilam sie na infopass w mojej sprawie w przyszly piatek. Napisze z jakim skutkiem.

Osoby oczekujace bardzo prosze o zamieszczanie swoich doswiadczen zwiazanych z oczekiwaniem na przeslanie poczta Zielonej Karty. Moze sobie w pewien sposob pomozemy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki Sly, zapoznalam sie z prawie roczna historia oczekiwania na plastik. W sprawie Jackie powodem opoznienia byla zmiana adresu. (ja nie zmienialam)

Tak jak pisalam zamowilam Infopas w lokalnym biurze imigracyjnym ale musialam to spotkanie odwolac z osobistych powodow.

Miedzyczasie wyslalam e-maila i skontaktowalam sie telefonicznie z biurem Congressman'a na rejon w ktorym zamieszkuje. W ciagu 4 dni otrzymalam odpowiedz, ze moje dokumenty zostaly odeslane do National Records Center i ze w ciagu 2 tygodni powinni sprawdzic co sie dzieje z moja karta. National Records Center jest to rodzaj archiwum gdzie dokumenty sa przechowywane przez 75 lat (obecnie zdaje sie zwiekszono ten czas do 100 lat).

To na razie tyle. Bede informowac o postepie w moim oczekiwaniu na plastic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
powodzenia i daj znac jak idzie :)

Dzieki Sly.

Po tygodniu po interwencji Congressmana otrzymalismy pisemna odpowiedz z USCIS (Field Office Director), ze moje dokumenty otrzymali z NRC: "We have received her file from the NRC and have reviewed it. Her I-485, Application to Adjust Status was approved. We will update our systems to reflect this decision and a card will be sent for production."

List ten byl wyslany October 26, 2010. Jak na razie zadnych zmian w My Case Status na Stronie internetowej USCIS. Przedstawicielka Biura Kongresmena prosila zeby ja powiadomic jesli w ciagu 2-3 tygodni nie otrzymam karty.

Oczywiscie powiadomie forum o dalszym postepie w mojej Zielonej Platikowej Sprawie.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj gocharynka,

Na stronie Forum VJ (VisaJourney) znalazlam link do strony ogolnej US Congressman, tam zeby znalesc kongresmena na rejon gdzie mieszkam, wstawilam moj numer zip cod (z forum VJ wiedzialam, ze jak zwrocisz sie do "nie swojego" Kongresmena to moga Cie odeslac do tego, ktory jest w Twoim rejonie). Po wybiciu zip cod, znalazlam sie na stronie internetowej "mojego" Kongresmena. Tam mialam mozliwosc zadzwonienia do niego lub napisania e-maila. Wybralam obie opcje: najpierw napisalam w j. angielskim e-maila z moimi danymi (rodzaj i numer sprawy, moj adres, tel, itp). Nastepnie przegladajac strone internetowa Kongresmena zauwazylam polskie nazwisko kobiety, z ktora mozna sie kontaktowac w j. polskim. Kilka dni po wyslaniu e-maila zadzwonilam pod jej numer i zapytalam czy dotarl do biura Kongresmena moj e-mail i i krotko wyjasnilam jej moja sprawe opisana w e-mailu. Powiedziala, ze otrzymala moj list i ta sprawa osobiscie sie zajmie. Dalszy ciag juz znasz...

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejny update mojej sprawy.

Ponad 2 tygodnie po oswiadczeniu Field Office Director USCIS, ze "a card will be sent for production", nie ma zadnej zmiany w My Case Status na Stronie internetowej USCIS i oczywiscie na karte wciaz czekam.

Dzisiaj ponowilam prosbe o interwencje u przedstawiciela Congressmana na moj rejon (wyslalam e-maila i skontaktowalam sie telefonicznie). Przedstawiciel odpowiedzial, ze moja sprawa jest otwarta i beda chcieli doprowadzic by Zielona Karta znalazla sie w moim posiadaniu. Wyrazilam swoja obawe, ze moje dokumenty moga byc ponownie odeslane do archiwum, bez tzw. Card Production.

Mam nadzieje, ze kolejny update mojej walki o zielony plastic bedzie dla mnie pomyslny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walki o "zielony plastik" c. d. Dzisiaj dostalam e-maila z USCIS ze moja karta zostala skierowana do produkcji:

Card/ Document Production

On November 24, 2010, we ordered production of your new card. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move before you receive the card, call customer service at 1-800-375-5283.

This step applies to applications that result in an applicant receiving a card (such as a "green card") or other document (such as a naturalization certificate, employment authorization document, travel document, or advance parole). Applications will be in this step from the time the order to produce the card/document is given until the card/document is produced and mailed to the applicant. You can expect to receive your card/document within 30 days of the approval of your application.

Moze to jeszcze potrwac (niektorzy czekaja jeszcze kilka miesiecy), wiec na wszelki wypadek zrobilam Info-pass zeby otrzymac rowniez pieczatke do paszportu.

Kolejny update mam nadzieje juz wkrotce i, ze bedzie juz ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...