Skocz do zawartości

2 Pytania Odnosnie Wypadu Do Usa


topek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 lata temu dostalem wize turystyczna.

Bylem w stanach 2 tygodnie (NY + Floryda).

TEraz moje 2 pytania:

1. Czy cos sie zmienilo odnosnie wylotu Polakow do USA w ciagu tych ostatnich 2 lat?

Np Niemcy musza sie elektronicznie meldowac (ESTA) przed przylotem (dokad leca itd).

My nie musimy tego robic?

2. Na JFK w Nowym Jorku pani z okienka Air France wyjela nam (mnie i zonie) te biale karteczki potwierdzajace opuszczenie USA. Slyszalem jednak historie, ze karteczki zaginely i ludzie mieli problemy przy ponownym przylocie do USA.

Czy mozna jakos sprawdzic, ze wszystko jest ok?

Martwie sie troche na zapas, ale wole miec wszelkie watpliwosci rozwiane.

Lece za tydzien :)

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze bylem na tej stronie zanim napisalem ten post.

Znalazlem info o wizach, ale ta juz mam, ale co potrzeba zeby wjechac do USA (typu ESTA) nie znalazlem na szybko.

Mozesz podac link, a mozesz od kogos wymagac przekopywania sie przez strone.

Znalazlem info o tym jak udowodnic swoj pobyt w europie, ale mi narazie jeszcze nie zarzucono pobytu w USA.

Na 99,9% wszystko jest ok i karteczka na lotnisku sie nie zapodziala, ale po prostu chcialem sprawdzic jesli jest taka mozliwosc.

Podaje nr wizy w okienku a tam dostaje info:

"Left USA at..."

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp 1 zmienilo sie na tyle ze te osoby placa od pewnego czasu 14 dol jak leca a my ktorzy mamy wizy nie musiemy tego robic ani tez logowac sie tam...ale nadal jest w samolocie I-94

odp2 to tutaj moze byc to ze masz np karty pokladowe ze soba z ostatniego lotu i pokazujesz je wrazie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, napewno mam karty pokladowe z ostatniego wylotu z USA :)

Gdzies pewnie pod postacia papieru toaletowego/papieru do drukarki.

W zyciu bym nie wpadl na to, ze trzeba takie rzeczy zachowywac.

Ale powli zaczynam sie na siebie wkurzac, ze dziele wlos na czworo i sie doszukuje dziury w calym.

Poza tym, nie wpuszcza mnie to niech straca :)

Mam zamiar okolo 2k$ uplynnic. GLownie w outletach w pensylwanii (nie ma taxu na ubrania i buty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...