Skocz do zawartości

Jakie Mozliwosci Na Wizie F-1 ?


kannif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tej chwili ucze sie w szkole jezykowej w NYC ale chcialbym zostac tu na stale.

Wiem ze jedna z mozliwosci jest malzenstwo ale czy sa jakies inne sposoby by zdobyc zielona karte ?

Druga sprawa czy ktos sie orientuje jak jest z praca nielegalna na wizie f-1, czy ludzie sa czesto lapani na nieleganej pracy szczegolnie mnie interesuje NYC i jakie sa konsekwencje jezeli ktos zostanie zlapany nawet jezeli ta osoba jest tu legalnie ale pracuje nielegalnie

Pozdrawiam i czekam na sensowne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa to pracujesz nielegalnie ale jestes legalnie i wrocisz do Polski..i wtedy moze byc roznie,jak Ambasada sie dowie ze robiles na czarno to mozesz juz nie wjechac do USA lub tez moze byc z tym trudno,nawet majac zone amerykanke i nic z prawem karnym ..pamietaj o tym w przyszlosci ..

jesli masz legalizowac pobyt po takim czyms to zostaje aby malzenstwo z amerykanka bo praca na czarno takie cos tzw przebacza a nie zadne sponsorowanie pracowonicze jakbys sie zalapal..

inne formy dostania GC masz opisane na stronie rzadowej :

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

kolejna sprawa to kiedys robiles na czarno,ze ktos za cos Ci nie zaplacil lub tez dostales 25% tej sumy lub tez mniej..dobrze jak bedzie wiecej

inna sprawa to masz numer SSN,,prawko...nie bierz nic lewego jak numer SSN -prawko bo mozesz sie nie zle wkopac a wtedy moze byc dowiedzenia USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci tylko ścieżkę, bez wdawania się w szczegóły. Skoro masz już status F1, to po zakończeniu nauki języka możesz zacząć studiować coś konkretniejszego: IT, medycynę, prawo, etc., albo coś lżejszego ale też chodliwego na rynku pracy. Pytałeś się o inne sposoby na GC to Ci podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...