Skocz do zawartości

Ktora Agencja Do Ewaluacji Dyplomu


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

a tego to już musisz się u źródła dowiedzieć.jak mówiłam w ece wystarczyły skany dobrej jakości chociaż zastrzegali sobie, że mogą w razie jakiś niejasności kontaktować się z uczelnią. swoją drogą juz widze jak pani w polskim dziekanacie ci z uśmiechem wypełnia formy i wysyła do usa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze poszukalem na forum odnosnie dwoch najczesciej polecanych firm a wiec wes oraz ece i jeden z forumowiczow napisal ze w ece jego mgr nie wystarczyl nawet do bachelor a w wes dostal bez problemu bachelor wiec teraz sie zastanawiam gdzie wyslac papiery zeby dostac "jak najwiecej". Aha jak mam zrobic jesli zdecydowalbym sie na wes.tam podobno procedura jest trudniejsza. Jestem w usa a dokumenty podobno musza byc wyslane z uczelni.to teraz mam moj dyplom wyslac do polski na uczelnie, poprosic ich zeby wypelnili ta forme ktory chce wes, wsadzili do koperty zakleili, postawili pieczatke, i wyslali do wes bezposrednio, czy moze to odebrac moja mama w polsce przyslac mi i ja to wysle w takiej formie jak dostalem do wes?

Uczelnia nie musi bezpośrednio wysyłać dokumentów do WES, ale urzędnik z uczelni KONIECZNIE musi suplementy/dyplomy itp. wraz z zezwoleniem na udostępnienie (to ta "forma" o której piszesz) umieścić w kopecie i przystawić pieczątkę na "spawie" (czy jak to się tam na kopercie wabi :) ) żeby nie było podejrzeń że ktoś po drodze w tym grzebał.

Opieczętowaną kopertę może odebrać Twoja mama i wysłać Ci do USA. Moja uczelnia nie robiła problemów, wręczyli wszystko mojej mamie, nawet o upoważnienie nikt nie prosił, z tym że byłam w kontakcie mailowym z kierowniczką dziekanatu.

Jeśli Twoja uczelnia nie wystawia suplementów po angielsku, poproś o dodatkową kopię po polsku (nie musi być w opieczętowanej kopercie), którą sobie przetłumaczysz. Tłumaczenie wkładasz do koperty razem z opieczętowaną kopertą z dziekanatu i wysyłasz sumptem do WES. Tłumaczenie musi być toćka w toćkę z oryginałem!

Moja uczelnia nie wystawia osobnych dokumentów potwierdzających dyplom. Na suplemencie znajdowała się informacja że dnia takiego i owego obroniłam dyplom i uzyskałam tytuł magistra. Żeby jednak nie było problemów związanych z brakiem wymaganych dokumentów, swój dyplom skserowałam, kopię ksero potwierdziłam notarialnie, przetłumaczyłam i wysłałam do WES.

Mnie magistra uznali jako masters, ukończyłam studia pięcioletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ta " pani w dziekanacie"...

Formę możesz wysłać na uczelnię wraz z tłumaczeniem na polski. Ja dodatkowo wysłałam do dziekanatu wzór jak należy ją wypełnić. Naprawdę warto ułatwić robotę "pani z dziekanatu" - dzięki temu cała moja sprawa zajęła stosunkowo niewiele czasu.

Korzystając z okazji - dziękuję jeszcze raz serdecznie pani Marto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...