Skocz do zawartości

Slub Rezydent / Aos


hrycek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem rezdentem .Planuje wziasc slub z narzeczona która jest w usa już 4 mc na wizie B1/B2.

Rozumiem ze nastepnym krokiem będzie złożenie na nią petycji I130 . po zatwierdzeniu wylatuje w oczekiwaniu w kolejce w grupie F2

Moje pytanie czy mogę złożyć równolegle AOS ( i485 )? . czy po złożeniu tego podania do czasu jego rozpatrzenia będzie tu legalnie mimo ze i94 się skończy ? czy musi wyjechać i np może wrócić do stanow na turystycznej za 1/2 mc ??

Trochę to wszystko skomplikowane więc jestem ciekaw opinii forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hrycek troche jestes na tym forum wiec mozesz zapoznac sie z dawnymi oraz tym postem :

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=17278&hl=

a z takim lataniem co 6 miesiecy moze sie zle kiedys skonczyc ,bo albo anuluja wize lub tez wstawia cos w papiery ze dana osoba mogla pracowac nielegalnie a wtedy bedzie trudno o GC nawet jak bedziesz juz obywatelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub musi wziac z toba SPONTANICZNIE!!! nie moze byc on planowany!!!! Jezeli wezmie slub, pobyt nielegalny zostaje wybaczony (moze w takim wypadku sie nie spedzic ze slubem i skladaniem pakietu o AOS - czasem lepiej posiedziec nielegalnie kilka mc , odczekac miedzy slubem a skladaniem papierow; ktos mi tak wytlumaczyl...). Poczytaj dokladnie na forum.

Jezeli miala wize B2 (ona nie sluzy do zmany statusu emogracyjnego). jak zlozysz pelny pakiet AOS i musicie miec wieke papierow- po przejsci w Emigration interview- zona moze otrzymac GC na 2 lata.

Poczytaj na forum bo nie jestem ekspertem w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...