Skocz do zawartości

Customs Declaration 6059b


niewiem123

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tam pytanie (nr. 13) czy wwozisz więcej niż równowartość 10k$ w dolarach amerykańskich lub równoważnik w jakiejkolwiek innej walucie, oraz innych formach instrumentów finansowych i środków płatniczych (t.j. czekach podróżnych, monetach, wekslach, czekach kasjerskich, czekach osobistych, akcjach i obligacjach). Więc jeżeli wwozisz tylko 9k$ to nie musisz deklarować, ale jeżeli masz ze sobą jeszcze jakieś czeki podróżne, parę PLN i kilka Euro, to musisz sobie policzyć czy suma tego wszystkiego nie przekroczy kwoty 10k$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo a wiesz o tym ze teraz sie walczy z terrozyzmem,praniem brudnych pieniedzy i jak chcesz miec takie nieprzyjemnosci czy to w Polsce,Unii czy tez juz na granicy w USA to Twoja sprawa ...

a kto Cie moze sprawdzic?celnik wezmie Cie na kontrole osobista,kontrole bagazu

a zgloszenie nic nie kosztuje a jedynie przedstawiasz za co masz kase i tyle i wtedy mozesz miec i 1 milion dolarow

niewiem -elmo np masz powyzej 10 tys dol us i jak lecisz z Polski czy tez z Unii i czy musisz takie cos zglosic?oczywiscie ze tak ,,to samo jak sie taka kase wwozi na teren Unii,,Polski ..

o tym mozna poczytac na stronach urzedu celnego kazdego Panstwa,nie zgloszenie tego moze narobic duzo problemow temu komus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli pytanie wyda się głupie ale lecę pierwszy raz i nie wiem.
a co jeśli będę przewozić więcej niż 10 tys.$ czy będzie jakiś problem jeżeli tego nie zgłoszę czy ktoś to moze sprawdzić ile mam przy sobie kasy? przecież za coś też trzeba żyć i te pieniądze przeznaczę na przeżycie; zgóry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam :)

Twoje pierwsze pytanie nie wydawało się głupie, drugie natomiast jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wystarczy jak wypełnię deklarację celną i zaznacze ze mam powyzej 10 tys.$ czy muszę to zgłosić, a jeśli tak to komu. Muszę mieć jakieś potwierdzenie skąd mam pieniadze? Fugazi moze moje pytanie było bez sensu, ale każdy pyta jak potrafi. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kantorze,w banku moga Ci wystawic papier skad masz ta kase ...a wypleniasz druk na granicy taki juz w USA:

http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/money.xml

kolejna sprawa to zglaszasz tez takie cos urzednikom w Unii jak wylatujesz z taka suma kasy-chyba to bedzie powyzej 10 tys euro wiec i tutaj tez cos bedziesz miec ,sprawdz ile to jest na teraz w euro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...