Skocz do zawartości

2 Tygodniowy Pobyt W Usa - Spełnić Marzenie.


Maxxxo

Rekomendowane odpowiedzi

1. Do jakiego miasta udać się najlepiej? W sensie, gdzie są najlepsze warunki na taki przygodowy pobyt?
Co to znaczy przygodowy pobyt? Szalone imprezy? Zobaczenie ciekawych miejsc "miejskich"? Ciekawych miejsc naturalnych?
2. Czy trudno jest zdobyć jakąś tymczasową, nisko płatną pracę?
Legalna prawa w USA to poważna sprawa, którą się załatwia jeszcze będąc w Polsce i na pewno nie na dwa tygodnie. Wiza jest w takim przypadku inna niż turystyczna i w zasadzie wszystko się inaczej załatwia.
3. Hotel, schronisko, współlokator? Co się najbardziej opłaca?
Nie wiem jak jest ze schroniskami i czy w ogóle coś takiego jak schroniska w USA występuje. Jeśli chodzi o jakieś wynajęcie pokoju, to wątpię żeby ktoś Ci wynajął jako turyście na tak krótki okres... Hotel natomiast to dość droga impreza. Najlepiej byłoby po znajomości załatwić jakiś kąt.
4. Czy możliwe jest zdawanie w Stanach prawa jazdy?
Oczywiście, że jest możliwe, i to 10x prostsze i tańsze niż w Polsce. Ale nie załatwisz tego jako turysta w czasie dwóch tygodni. Nie wiem czy w ogóle turystom dają prawka. Na pewno musiałbyś mieć Social Security Number i prawdopodobnie też stały adres zamieszkania w USA. Problem też w tym że długo się czeka. Ja zdałem egzamin w Kalifornii 15 września i ciągle czekam na list z prawkiem... Jeśli masz Polskie prawko i kartę kredytową to myślę że nie powinieneś mieć dużych problemów z wynajęciem samochodu, ale to dość drogo wychodzi, zwłaszcza jak masz mniej niż 25 lat (dodatkowe opłaty "underage").
5. Mam dość funduszy na pobyt, zapobiegawczo zapytam - czy życie 'tam' jest dużo droższe niż u nas?
Wszystko zależy gdzie i jak chcesz żyć. Standardowa cena pokoju hotelowego to ~$100/noc. Motele i hotele gorszej klasy (i hotele w Las Vegas, nawet te lepsze :) ) mają niższe ceny. Żarcie jest znacznie droższe niż w Polsce.

Poza tym, zastanów się dobrze czy chcesz sam jechać. Będzie smutno i może być trochę niebezpiecznie (jak coś Ci się stanie to nikt nic nie będzie nawet wiedział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takie miejsca ze daja nadal prawka turystom ale potrzebne sa do tego dokumenty jak mieszkanie w danym miejscu itd a z tym nie ma tak latwo teraz

wiele osob na tym sie przejechalo ze potem anulowano prawka takim osobom jak wyszly pewne sprawy na jaw wiec radze uwazac z ogloszeniami ze zalatwie prawko ..

co do pracy na 2 tyg a do tego nielegalnie to nalezy miec duzooo szczescia aby raz szybko taka prace dostac oraz na czas miec zaplcone i w 100% bo bywa ze sie dostaje mniej niz 50% i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...