Skocz do zawartości

2 Tygodniowy Pobyt W Usa - Spełnić Marzenie.


Maxxxo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Za rok kończę technikum i po szkole bardzo chciałbym, prawdopodobnie samotnie wyruszyć do Stanów na bardzo krótki okres. Wczoraj narodziło się we mnie to marzenie i jak na razie jestem zdeterminowany by sądzić że osiągnę cel i w sierpniu 1011. Chcę pobyć tam, pozwiedzać i poczuć ten klimat :) Dość dobrze znam j. angielski więc to mnie motywuje tym bardziej.

Wybaczcie mi moje lakoniczne podejście do tematu, ale jak najszybciej chciałbym dowiedzieć się na temat kilku zasadniczych spraw;

1. Do jakiego miasta udać się najlepiej? W sensie, gdzie są najlepsze warunki na taki przygodowy pobyt?

2. Czy trudno jest zdobyć jakąś tymczasową, nisko płatną pracę?

3. Hotel, schronisko, współlokator? Co się najbardziej opłaca?

4. Czy możliwe jest zdawanie w Stanach prawa jazdy?

5. Mam dość funduszy na pobyt, zapobiegawczo zapytam - czy życie 'tam' jest dużo droższe niż u nas?

Dziękuję z góry za odpowiedzi kochani!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tam jechać na dwa tygodnie i zamierzasz pracować?

To musisz się zastanowić, czy chcesz tam pojechać turystycznie, czy do pracy. Bo to są dwie różne wizy.

Pytasz o miasto... To zależy, do którego chcesz pojechać, co chcesz robić, zobaczyć, czy zwiedzić... Każdy ma inny gust. Jeden poleci Ci Nowy Jork, inny Los Angeles, jeszcze inny Miami, czy Seattle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że praca na wizie turystycznej to przestępstwo i w razie wpadki możesz mieć poważne problemy, prawda?

Nie, żebym Ci jakoś doradzała, bo to Ty podejmujesz decyzję o tym, jak będzie wyglądał Twój wyjazd.

Przede wszystkim musisz zaaplikować o wizę no i mieć jakiś plan zwiedzania/podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ogarnij się, idź na studia, pojedź na Work&Travel.

A jak będziesz miał po studiach pracę i kasę to co roku będziesz mógł jeździć do USA jako turysta, na wakacje.

A pomysły o pojechaniu na 2 tygodnie i ewentualnym pozostaniu tam by pracować na czarno schowaj w najgłębszą część mózgu, bo sobie życie zmarnujesz, względnie naleje Ci się wody do uszu i wrócisz straszliwie rozczarowany Ameryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za rok kończę technikum i po szkole bardzo chciałbym, prawdopodobnie samotnie wyruszyć do Stanów na bardzo krótki okres. Wczoraj narodziło się we mnie to marzenie i jak na razie jestem zdeterminowany by sądzić że osiągnę cel i w sierpniu 1011. Chcę pobyć tam, pozwiedzać i poczuć ten klimat :) Dość dobrze znam j. angielski więc to mnie motywuje tym bardziej.

Wybaczcie mi moje lakoniczne podejście do tematu, ale jak najszybciej chciałbym dowiedzieć się na temat kilku zasadniczych spraw;

1. Do jakiego miasta udać się najlepiej? W sensie, gdzie są najlepsze warunki na taki przygodowy pobyt?

2. Czy trudno jest zdobyć jakąś tymczasową, nisko płatną pracę?

3. Hotel, schronisko, współlokator? Co się najbardziej opłaca?

4. Czy możliwe jest zdawanie w Stanach prawa jazdy?

5. Mam dość funduszy na pobyt, zapobiegawczo zapytam - czy życie 'tam' jest dużo droższe niż u nas?

Dziękuję z góry za odpowiedzi kochani!

Pozdrawiam.

Dwa tygodnie to bardzo krótki okres dlatego proponuje NY,Washington i okolice.Zapomnij o amerykańskim prawie jazdy bez stałego pobytu.W NY koszty wyżywienia porównywalne do cen w Polsce.Może w przeliczeniu dolara do złotówki to wyjdzie troszkę drożej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...