Skocz do zawartości

Emigracja Rodziców I Co Dalej?


Hexa2222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.

Nie wiem czy taki temat był już wcześniej poruszany /sprawdzałam i nie nie znalazłam/ więc postanowiłam zacząć nowy wątek. Szczerze przyznam, że ponownie liczę na bezcenną pomoc, za którą z góry dziękuję.

Otóż moja siostra, jako obywatel USA złożyła wnioski o GC dla naszych rodziców /sponsorowanie rodzinne/ i procedury są w toku. Spodziewamy się, że już niedługo sprawa zostanie pomyślnie zakończona ale jest inny problem, który spędza nam sen z powiek. Nasi rodzice są już starzy, my chcemy się nimi zająć i dlatego postanowiłyśmy, że z nami tu zamieszkają. Problem powstanie jednak wtedy, kiedy potrzebna będzie dla nich fachowa pomoc medyczna, mam na myśli ew. pobyty w szpitalu itp. Czy ktoś wie i może doradzić, jake ubezpieczenie byłby tu pomocne, które nie wykończy nas finansowo, albo co można by zrobić w takim przypadku?

Druga sprawa, to ta, że rodzice dostają emerytury przelewane do polskiego banku. Nie są to jakies wielkie pieniądze, ale chcieliby, oczywiście, z nich korzystać będąc tutaj. Czy ktoś moze nam podpowiedzieć jak to najsprawniej przeprowadzić? Wiadomo, że do konta wydawana jest karta, którą mozna płacić podczas pobytu za granicą. Nie wiem tylko jak taką kartę potem przedłużyć nie będąc w kraju? Bo co jeśli zdrowie im nie pozwoli polecieć do Polski w celu przedłużenia karty? Czy ktoś może już znalazł się w podobnej sytuacji i może coś zasugerować? Będę wdzięczna za każdą radę! Tak bardzo się cieszymy, że rodzice będą z nami a z drugiej strony te wszystkie niejasności i stresy tą radość nam psują.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pomocy medycznej to jest cos takiego jak :

https://secure.ssa.gov/apps6z/iClaim/rib

http://www.cms.gov/home/medicaid.asp

w kazdym szpitalu powinni tez cos Wam podac jak sie leczyc .

jest jakas pomoc tez dla osob ktore maja male dochody ,cos bylo opisane na forum.

co do konta bankowego to teraz prawie kazdy bank przysyla karte pod adres domowy lub tez do korespodencji wiec niech rodzice podadza adres kogos w Polsce komu ufaja i ta osoba juz przesle taka karte do USA listem poleconym .

polecam juz teraz przejzec oferte bankow ,np deutsch bank,wbk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie jestem jednak pewna czy moi rodzice, mając sponsora, kwalifikują się do Medicaid. Moja siostra coś już wcześniej szukała i wyczytała, że nie. Właśnie chyba po to jest potrzebny sponsor przy emigracji aby nie obciążać państwa. Czy ktoś coś o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt po to jest sponsor ze wrazie czego ma pomoc takiej osobie lub tez panstwo sciagnie od takiego sponsora kase ,dlatego tez sa takie problemy ze sponsorowaniem

ale sa pewne formy pomocy ktore moga byc dla takich osob ..wiec dobrze poczytaj w przepisach-idz do szpitala,spotkaj sie z dobrym prawnikiem imigracyjnym i Wam powiedza co i jak,,jest duzo organizacji ktore pomagaja imigrantom wiec tam tez radze sie udac o zapytanie..

tutaj masz o zasilkach i pomocy :

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...lic_charge.html

ale nic nie ma o leczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...