Jump to content

Jaki Program Dla Młodego?


Recommended Posts

Witam, jaką drogą wyjechać może młoda osoba po maturze, na jakiś program tak żeby popracować tam minimum kilka miesięcy a najlepiej jak najdłużej? Chodzi o to aby potem jakoś szukać sposobu na stałe osiedliny, ale na razie może jakiś program itp. Co polecacie? Praca może być pomocnik na budowie, w paru dziedzinach umiem nawet dość sporo, hotele, bary itp.

Link to comment
Share on other sites

tego programu nie ma w USA ale jest w Kanadzie ze lecisz na 1 rok czasu i jestes niezalezny ale musisz wiedziec co potem,w jakiej Prowincji mozesz zostac lub tez pracujesz i mozesz sie o cos starac ..jak umiesz jezyk angielski to dowiesz sie tego z tej strony:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/provincial/index.asp

i program IEC:

http://www.canadainternational.gc.ca/polan...x.aspx?lang=pol

Link to comment
Share on other sites

Język znam na takim poziomie, że się dogadam tzn spokojnie coś załatwie, porozmawiam itp. Ale ciągle się uczę ponieważ chce być poprawny gramatycznie itp.

Kanada interesuje mnie tylko głównie Ontario no i oprócz tego wiadomo parę miast jak Calgary, Vancouver itp choć jak wiadomo Vancouver jest dość drogi ale początek gdzieś musi być gdzie jest dobry start. Na pewno odpada Quebec.

W USA na początek tylko okolice Chicago, lub coś z New Jersey bo tak jest dużo pracy na początek i nie drogie koszta utrzymania, a potem może faktycznie gdzieś dalej ale muszę mieć już experience :)

Link to comment
Share on other sites

Myślałem żeby zrobić jakiś kurs na spawacza (welder) poszukiwany był w Kanadzie np ale muszę zrobić kurs, potem tutaj ok 3 lata stażu więc to wszystko za długo...

Nie wiem, może coś w trakcie wymyślę, wiem jedno, że chciałbym nie wrócić z IEC i zostać legalnie tzn skoczyć na inną opcję itp.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...