Skocz do zawartości

Co Potrzeba Zeby Zaczac Edukacje W Us


mery92

Rekomendowane odpowiedzi

Dalszą edukację znaczy jaką? Zakładam, że studia, ale tu też dużo zależy jakie studia, gdzie i na jakiej uczelni. Są szkoły (wieczorowe dla doroslych czy community college) gdzie możesz po prostu zapisać się i chodzić, żadnych SATów, ACTów ani nic. Niektóre szkoły wymagają świadectwa ukończenia szkoły średniej, świadecta maturalnego czy GED, ale też nie wszystkie. Te wieczorówki są dobre na jakiś szybki kurs, a klasy z community college możesz póżniej przetransferować na uniwersytet, o tyle szybciej dostaniesz bachelora. Jak chcesz od razu iść na uniwersytet to nie wiem jak będzie z zaliczeniem matury, ale będziesz musiła zdawać SATy, zależy od uczelni, być może także inne egzaminy, plus listy rekomendacyjne, eseje i co jeszcze żeby się dostać. Skoro zdajesz mature w Polsce zakładam, że mieszkałaś w ostatnim czasie w Polsce i że nie masz statusu rezydenta na terenie USA, czyli najprawdopodobniej przez pierwszy rok (chociaz to też zależy od stanu, poszukaj sobie w Education Code stanu gdzie chcesz studiować) będziesz płacić czesne jak out-of-state student. Jak chcesz ubiegać się o pomoc finansową to co roku najpóźniej do 2 marca trzeba złożyć FAFSA, tutaj fakt, że jeden z rodziców mieszka w USA może sporo sprawę ułatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zdajesz mature w Polsce zakładam, że mieszkałaś w ostatnim czasie w Polsce i że nie masz statusu rezydenta na terenie USA, czyli najprawdopodobniej przez pierwszy rok (chociaz to też zależy od stanu, poszukaj sobie w Education Code stanu gdzie chcesz studiować) będziesz płacić czesne jak out-of-state student.

Jedno z rodziców mieszka w USA, więc jest spora szansa że (o ile będzie studiować w stanie w którym mieszka rodzic) będzie płacić normalne czesne. Trzeba się zawczasu dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Jackie, tak chciałam napisać, ale wyszło mi zbyt długie zdanie i jak rozbiłam na dwa to sens sie zagubił, dziękuję za czujne oko i korektę:) W określonych przypadkach student może przybrać status rezydencki rodzica, co może zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy, zarówno na czesnym, jak i przez pomoc finansową (o ile będziesz się do takowej kwalifikować). Zacznij czytać, gromadzić informacje i kontaktować się z uczelniami jak najwcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi:)

Chciałam jeszcze zapytać o coś takiego jak high school dla dorosłych wieczorowo/zaocznie, bo niestety na normalna pełno terminowa naukę nie będzie mnie stać, a uczelnie które mnie interesują wymagają ukończenia szkoły średniej.

Jak widać jestem dopiero na etapie poszukiwań, sprawdzania całego systemu edukacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze zapytać o coś takiego jak high school dla dorosłych wieczorowo/zaocznie, bo niestety na normalna pełno terminowa naukę nie będzie mnie stać, a uczelnie które mnie interesują wymagają ukończenia szkoły średniej.

Polska matura to ekwiwalent ukończenia high-school w USA. Możesz od razu zacząć studia. Skoro kiepsko z pieniędzmi, zacznij od community college i po uzyskaniu associate's degree przenieś się na uczelnię stanową. O ile nie wybierzesz jakiegoś określonego programu ze ścisłą ramówką, associate's możesz robić part-time, jednocześnie pracując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...