Skocz do zawartości

Mienie Przesiedlencze I Transport


jacekrsx

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

poszukuje firmy z okolic Chicago ktora wysyla kontenery do Polski na mienie przesiedlencze.

Moze ktos zna jakas firme godna polecenia.

tak samo mam pare pytan na temat odprawy w Polsce.

Jak moj kontener doplynie juz do Gdyni, to co wtedy?

jakie sa oplaty? czy to prawda ze trzeba placic za wyladunek kontenera? czy ja to moge zrobic sobie samemu

jakie dokumenty musze wypelnic? slyszalem ze trzeba miec agenta, gdzie takiego znalesc najlepiej?

czy bede mogl wyjechac swoim samochodem z portu, slyszalem ze podobno musze tylko wykupic OC i AC u nich i moge jezdzic,

tylko nie wiem tez ile, czy to tylko na pare dni, miesiac a moze rok?

z gory dziekuje za wszelki informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam serdecznie! Chciałabym kategorycznie przestrzec przed firmą przewozową DOMA!!!!!!!!! O ile ich część amerykańska - Doma Export jest jeszcze ok, o tyle polska agencja celna Doma Services to same problemy!!!!! Nie tylko, że pobierają pieniądze za pomoc w odprawie celnej, której potem nie udzielają, oni po prostu współpracują z celnikami w celu wyciągania łapówek!!!!!! Miałam do zrobienia mienie przesiedleńcze - samochód został dostarczony do ich siedziby w Sękocinie Starym pod Warszawą. Na wstępie już sekretarka(!!) zadecydowała, że mienie mi się nie należy. Potem szefowa sprytnie zasugerowała rozwiązanie, które było niekorzystne w mojej sytuacji, a na koniec sugerowała, że sytuacja jest trudna, że ona ryzykuje, że może być kontrola... Nawet nie chciała wypisać wniosku na mienie, bo urzędujący tam celnik jej odradził!!!! Wszystko to oczywiście aby wyciągnąć łapówkę!!!!!! Po dwudniowej awanturze Doma wystawiłą mi dokument transferowy do Urzędu celnego w innym mieście. Opłatę dla siebie pobrała w pełnej wysokości, mimo, iż odmówiła mi tej właściwej usługi, o którą prosiłam w pierwszej kolejności - wniosku o zwolnienie mienia z opłat. Ja poniosłam koszty noclegu w Pruszkowie, musiałam nagle wykombinować pieniądze i wpłacić niemałe zabezpieczenie, i przede wszystkim zjadłam mnóstwo nerwów!!!!!!!! Oczywiście, w innym mieście, gdzie panują cywilizowane warunki, jest wolna konkurencja między agencjami, a celnicy nie są mafiozami, moje mienie przeszło odprawę i zostało zwolnione bez najmniejszego nawet problemu!!!!!!!!!!!

DOMA - UNIKAĆ JAK OGNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...