Jump to content

Prawo Jazdy- Wiza Turystyczna


Recommended Posts

Hej,

Jestem w Californi na wizie turystycznej, skonczyl mi się pobyt ale o czasie wysłałam pismo do imigracji o zmianę statusu na studencki, czy w międzyczasie moge wyrobić prawo jazdy jakiekolwiek? Nie mam polskiego prawka, a w paszporcie wize mam na 10 lat. Jakie dokumenty musze dostarczyć?

Czy musze czekac az zakonczy się mój proces ze zmiana statusu? Prosze nie odsyłajcie mnie do stron amerykanskich bo wlasnie ich nie rozumiem, dlatego zadaje tutaj pytania.

pozdr jb

Link to comment
Share on other sites

No to zła wiadomość, bo I-94 w paszporcie musisz mieć ważne, inaczej nic nie załatwisz, czyli na razie nic z tego. Jak dostaniesz zmiane statusu to możesz próbować. Teoretycznie nie powinno być problemu, ale na F-1 też jedne DMV dają prawo jazdy chętniej niż inne. Zanim podejdziesz do egzaminu możesz sobie zaoszczędzić kłopotu pytając o to w international student office. Starasz się o status studencki, a z angielskim problemy? Mam nadzieję, że starasz się o studencka na studia, bo jak do szkoły językowej to powodzenia, przeprawa może być ciężka. Poczytaj jakie przejścia miała katlia, a ona nie szła na kurs językowy, tylko na studia graduate.

Link to comment
Share on other sites

nie ma znaczenia na ile masz wize ale jaki masz status i na to zwroc uwage czytajac i pytajac sie kogos o takie cos...jak bedzie ze masz miec legalny i to status studenta to musisz czekac na ten status..

jak widac po tej stronie to np I-94 nalezy miec wazny oraz paszport :

http://dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#BDLP

wi

do tego nalezy byc rezydentem stanu:

http://dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#two500

na tej stronie jest wyjasnione kto jest takim rezydentem..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...