Skocz do zawartości

Help Me! Wniosek Ds-160 Gotowy Ale..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników forum. Miałem napisać we wtorek, lecz nie miałem internetu a wczoraj nie miałem czasu. Odbyłem w poniedziałek wizytę w Krakowie. Miałem 34 numerek chociaż na miejscu byłem już o 7. A to dlatego że w "tramwaju" obok piłem gorącą czekoladę gdy wyszedł pracownik ambasady żeby zebrać paszporty . Na drugi rzut się załapałem dopiero. Oczywiście na wejściu do budynku pełne prześwietlenie moich rzeczy i przejście przez bramkę. Później przechodzisz przez korytarz, wychodzisz z budynku, skręcasz w lewo i schodami do góry gdzie czeka wizyta w pierwszym okienku. Tam skanują odciski palców (oczywiście bez brudzącego tuszu :), a dalej przechodzisz do pomieszczenia obok i czekasz w kolejce aż będziesz mógł podejść do drugiego ostatniego okienka. W tym właśnie okienku porozmawiałem z pracownikiem konsulatu, i powiem wam że ich ten akcent amerykański daje w uszy. Cała rozmowa odbyła się w języku moim ojczystym i trwała nie więcej niż dwie minuty. I za to wszystko dostałem pięć lat, ale nie w zawieszeniu tylko ważność wizy na pięć lat :) właśnie dziś przyszedł mi paszport razem z I-20 i dowodem opłaty SEVIS. Prawdopodobnie 18-tego grudnia lecę z Berlina :) Czyli święta w amerykańskim stylu się szykują w tym roku :) Podsumowując, urzędnik z którym rozmawiałem w okienku (od którego zależało czy będę miał wizę) miał dobry humor. Nie wszyscy wychodzili z gwarancją pobyty w USA, lecz było takich osób naprawdę mało. Trzeba przyznać że tłumów też nie było, gdy moja mama była w Krakowie na rozmowie o wizę 6 lat temu były takie tłumy ludzi, dosłownie tłok w porównaniu z tym co zastałem teraz. Moim zdaniem mitem jest, że tak dużo osób dostaje odmowę wjazdu na teren USA. Parę lat temu było na pewno więcej odmów. Dziś w TVN (tak wiem, to hu*e) pokazywali statystykę co do odmów przydzelenia wiz za wielką wodę. Według nich jest to około 10%. Mniej-więcej zgadzam się z tym. To by było na tyle.

Fajnie że jest takie forum. Pozdrawiam adminów ;)

PS> Merry Christmas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...