Skocz do zawartości

Mama Dostaje Zielona Karte Za 3 Tygodnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie:

Mam 26 lat, jestem w usa już prawie 3 ;lata, niestety wize turystyczna przesiedzialam. Moi rodzice byli sponsorowania przez brata mojej mamy, jest juz po wszystkim, przyznali im zielona karte i w polowie stycznia przylatuja tu;)

Jaka jest najszybsza droga do zalegalizowania pobytu przeze mnie i mojego męża? Nie chodzi mi tu o dostanie zielonej karty od razu, tylko chociaz o pozwolenie na prace, mozliwosc wyrobienia prawa jazdy itp.

Jak długo to by trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama przybywa, grzecznie mieszka w USA, placi podatki i nie lamie prawa, po 5+ latach zostaje obywatelem, zaczyna was sponsorowac, czekacie kolejne 5-8 lat (zalezy od kolejki wtedy) i juz. Macie zielone karty. Gratulacje. Jest rok 2023.

To bardzo optymistyczna data.Kolega był sponsorowany przez matkę.Czekał prawie 9 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam takie pytanie:

Mam 26 lat, jestem w usa już prawie 3 ;lata, niestety wize turystyczna przesiedzialam. Moi rodzice byli sponsorowania przez brata mojej mamy, jest juz po wszystkim, przyznali im zielona karte i w polowie stycznia przylatuja tu;)

Jaka jest najszybsza droga do zalegalizowania pobytu przeze mnie i mojego męża? Nie chodzi mi tu o dostanie zielonej karty od razu, tylko chociaz o pozwolenie na prace, mozliwosc wyrobienia prawa jazdy itp.

Jak długo to by trwało.

Może to ci otworzy oczy?

http://www.adwokatbloch.com/index.php?m=4

Czasami trzeba dazyc do celu w alternatywny sposób:

Jeżeli nie chcesz aby przymusowo wracać do Polski to masz inne alternatywy aby uregulować swój status ...i w takiej sytuacji trzeba troche pokombinować

W twojej sytuacju najlepsza opcja to: wyemigrować do Kanady, i zrobić w Kanadzie obywatelstwo kanadyjskie

Po zdobyciu obywatelstwa Kanadyjskiego możesz wówczas legalnie pracować w USA!

W ten sposób kilku moich kolegów uregulowało swój status, w międzyczasie robiąć w nowej dziedzinie doktorat w Kanadzie, a obecnie maja włąsne firmy w USA.

TN visa upoważnia do pracy zgodnie z paktem NAFTA (North American Free Trade Agreement) pomiędzy US, Canada, i Mexico.

A co bedziecie robić w międzyczasie to wasza sprawa.

Along with all of the commonly available immigration options, the United States government has granted Canadian citizens a few additional immigration benefits.

These benefits include the

TN visa which is a work visa under the NAFTA agreement between the US, Canada, and Mexico.

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1274.html

TN Visas

The only new immigration provision created by the North American Free Trade Agreement (NAFTA) is the TN Visa.

NAFTA provides for the temporary entry of Mexican and Canadian business persons to engage in activities at a professional level.

To qualify for a TN Visa the applicant must submit the following evidence:

* proof of Canadian or Mexican citizenship

* offer of employment in the United States in one of the professions listed in NAFTA

* proof the applicant is qualified to work in the profession

* filing fees

A qualified TN Visa applicant will be admitted for up to one year.

Canadian and Mexican TN Visa applicants are permitted to extend their visas indefinitely on an annual basis.

TD Visa status is available for spouses and unmarried minor children of the TN Visa applicant, which permits them to live and attend school in the United States during the duration of the TN Visa.

E-1/E-2 Investor Visas

E Visas are available to citizens of specific countries and are granted for the purpose of operating a business in the United States.

There are two types of E visas the:

* E-1 Treaty Trader Visa

* E-2 Treaty Investor Visa

The E-1 Treaty Trader Visa will permit a business owner or essential employee to enter the United States:

....solely to engage in trade of a substantial nature

principally between the United States and the applicant's country of nationality.

The trade involved must be an international exchange of goods or services between the U.S. and a treaty country...

The E-2 Investor Visa will permit an investor or essential employee to enter the United States:

...solely to develop and direct the operations of an active enterprise in which you have invested, or of an enterprise in which you are actively in the process of investing, a substantial amount of capital...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sharky moga wrocic ale po 10 latach ,bo beda miec zakaz wjazdu na teren USA nawet jak zdobeda paszpoty kanadyskie -jak byli ponad 1 rok nielegalnie w USA

bo zakaz nie jest na obywatelstwo a na dana osobe..a ze nie ktorym sie udaje wjechac to inna sprawa ..

mozna poczytac o tym na stronach rzadowych jak jest z tym zakazem wjazdu i kogo dotyczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...