Skocz do zawartości

Zielona Karta -- Sponsor


lilaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo prosze o pomocne informacje w moim przypadku :)

Jestem mezatka, ja mam obywatelstwo polskie, mąż amerykańskie. Mamy corkę, która co prawda urodziła się w Polsce, ale ma już nadane również obywatelstwo amerykańskie. Teraz jesteśmy w trakcie załatwiania dla mnie zielonej karty, planujemy wyjechać w kwietnou. Wniosek mam już akcpetowany, teraz tylko badania lekarskie i wypełnienie formularzu dla sponsora. Tu mamy pewne wątpliwości. Mój mąż ma w Polsce nieruchomości, które daje do wynajmu. Miesięczny dochód z tego wynosi ok 1300 $ . Czy on może mnie sponsorować w takim wypadku ? tzn. czy jeśli te nieruchomości są na terenie Polski a nie w Ameryce to czy to będzie uznane ? Czy może szukać kogoś innego w Ameryce. Mamy tam jeszcze rodzinę, ale jakoś nie chcielibyśmy ich to tego mieszać.

A czy jeszcze jakby to sponsorowanie męża było w porządku to czy wystarczy jako dokument, umowa wynajmu lokalu + wypis notarialny o własności tej nieruchomości ?

Z góry dziękuję za pomoc ... ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wynika ze jestes w Polsce a z takim czyms bedzie trudno tutaj wiec radze poszukac kogos kto podpisze papiery jako 2 sponsor ..

poczytaj co pisala Karina jak ktos jest w Polsce i chce takie cos podobnego podczepic..

kolejna sprawa to licza sie tez podatki tzn papiery z urzedu skarbowego ze na tyle jest wynajomawne mieszkanie bo w papierach-w umowie mozna wszystko wpisac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ślicznie proszę jeszcze o jedną inforamcję :)

ja już się pugubiłam w tym wszystkim ..

są dwa formularze jeden I-864 drugi I-134, z tego co zrozumiałam ( albo i nie ;) ) ten I-184 jest dla sponsorowania członków rodziny a ten drugi dla niespokrewnionych ?

I jeszcze przy tym formularzu I-184 jest napisane expires 10/31/10 co to oznacza ? że nie jest aktualny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podczepie sie pod temat :) Skoro piszecie ze ktokolwiek moze sponsorowac ? a nie tylko najblizsza rodzina ? Mam kuzyna w usa ktory ma obywatelstwo ale ze to nie jest najblizsza rodzina myslalem ze sponsoring nie jest mozliwy - a tu jednak ? jak sie za to zabrac i jakie musi wymogi spelniac ( pracuje w policji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...