Skocz do zawartości

Zielona Karta -- Sponsor


lilaan

Rekomendowane odpowiedzi

gwizdek cztales duzo,pisalas czy tez czytales rozne strony o tym?fakt nie pisalem tego wszystkiego bo i po co?bo sprawa sie odnosi do czegos innego wiec po co to pisac jeszcze raz ?no ale napisze to raz jeszcze ...

I teraz tak majac zone-rodzicow-rodzenstwo w USA moglbys byc sponsorowany-zlozone miec papiery i jesli te osoby nie mogly by Cie sponsorowac finansowo to wtedy ten Kuzyn moze podpisac pewne papiery jako Twoj wspolsponsor a nie jako glowny sponsor i ten co sklada papiery ,,teraz rozumiesz gwizdek?

chyba ze sie zmieni prawo ale jak narazie nie ma co na to liczyc

wiec pozostaje Ci inne wyjscia jak loteria, slub z rezydentka,obywatelka lub tez sponsorowanie przez pracodawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc. Zdecydowaliśmy się na sponsorowanie przez cudzą osobę, żeby już tu nie kombinować i nie naciągać. Formularz I-864 już wysłany do usa mam, czekamy na jego wypełnienie i odesłanie. Mam nadzieje, że wszystko pójdzie już teraz gładko.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy potrzebny nam współsponsor jeśli osoba która będzie mnie sponsorować ma wystarczające dochody, które są wymagane ?

czy to może jest potrzebne w takim wypadku, jeśli mój mąż byłby głównym sponsorem a nie mógłby przedstawić odpowiednich dokumentów świadczących o zarobkach, wtedy dopiero taki współsponsor jest potrzebny. Z tego co tam wyczytałam i zrozumiałam chodzi o to, że jeśli główny sponsor nie ma pieniędzy to wtedy ta druga osoba za nią wykłada. No nie wiem ..

Papiery które wysłaliśmy będą tak czy inaczej konsultowane z prawnikiem, od spraw imigracyjnych także mam nadzieje, że nie popełnimy jakiegoś błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na stronach ktore Ci podalem wytyczne dlaczego jest potrzebny taki wspolsponsor i kogo to dotyczy

wiec jesli Twoj maz nie ma zadnych dochodow-nie mial lub tez zarabia za malo dla urzedu to wtedy potrzebujesz takiego kogos jak wspolsponsor...ktory tez musi spelnic warunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawe rozwiazemy w ten sposob, ze maz zlozy za tydzien zeznanie podatkowe za rok 2010 na wymagana sume. Takze bedzie mogl zostac moim sponsorem bez portrzeby szukania kogos drugiego. Mam jednak jedno pytanie jeszcze. Dzwonilismy na ambasade dzisiaj, zeby dostac dokladna sume pieniedzy z ktore trzeba przedstawic i podali nam, ze na 3 osobowa rodzine potrzebujemy 22,890 $. Na tej stronie http://aspe.hhs.gov/poverty/10poverty.shtml jest taka suma, ale na stan alaska, a my jedziemy na floride a tam podana jest 18,310 $. Jak to w koncu jest. Tzreba udokumentowac mimo wszystko ta najwyzsza wymagana w usa, czy wedlug stanu do ktorego jedziemy ? Juz nam glupio troche dzwonic tam w kolko, ale szkoda by bylo przeplacac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak jedno pytanie jeszcze. Dzwonilismy na ambasade dzisiaj, zeby dostac dokladna sume pieniedzy z ktore trzeba przedstawic i podali nam, ze na 3 osobowa rodzine potrzebujemy 22,890 $. Na tej stronie http://aspe.hhs.gov/poverty/10poverty.shtml jest taka suma, ale na stan alaska, a my jedziemy na floride a tam podana jest 18,310 $. Jak to w koncu jest. Tzreba udokumentowac mimo wszystko ta najwyzsza wymagana w usa, czy wedlug stanu do ktorego jedziemy ? Juz nam glupio troche dzwonic tam w kolko, ale szkoda by bylo przeplacac :)

Chyba sie troche pogubilas.

Sponsor (jezeli nie jest zolnierzem w sluzbie czynnej) musi wykazac dochody NIE MNIEJSZE niz 125% poziomu ubostwa, wiec podano wam prawidlowa sume, dla Florydy jest to $22 887.

To jest obowiazujaca tabela:

http://www.uscis.gov/files/form/i-864p.pdf

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie troche pogubilas.

Sponsor (jezeli nie jest zolnierzem w sluzbie czynnej) musi wykazac dochody NIE MNIEJSZE niz 125% poziomu ubostwa, wiec podano wam prawidlowa sume, dla Florydy jest to $22 887.

powodzenia

tak, tak .. dokladnie taka sume nam podali :) coz czlowiek zawsze probuje sobie polepszyc w zyciu ;) dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...