Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa


Niuton

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeśli nie masz paszportu, to nie masz możliwości żadnego wyjazdu.

Bez tego ani rusz.

A żeby otrzymać paszport, to musz być zgoda Twoich rodziców.

Nie jestem pewna, czy dobrze pamiętam, ale moja koleżanka, która wyrabiała paszport swojej nastoletniej córce, do biura paszportowego musiała pojechać razem ze swoim byłym mężem, bo na wyrobienie paszportu muszą wyrazić zgodę oboje rodziców. I muszą to zrobić w obecności pracownika biura paszportowego.

Choć zgodnie ze stroną rządową, nie musi być oboje rodziców, ale jedno z nich musi mieć wtedy pisemną zgodę drugiego, poświadczoną notarialnie.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/380/31/I...aszportowe.html

Jak uzyskać paszport dla dziecka:

* Do paszportów biometrycznych i paszportów tymczasowych nie można wpisywać dzieci.

* Wniosek o wydanie dokumentu paszportowego osobie małoletniej składają rodzice lub ustanowieni przez sąd opiekunowie albo jeden z rodziców lub opiekunów z pisemną zgodą drugiego z rodziców lub opiekunów, poświadczoną za zgodność przez organ paszportowy lub notariusza.

* Na wydanie dokumentu paszportowego osobie małoletniej jest wymagana zgoda obojga rodziców, złożona przed organem paszportowym lub notariuszem, chyba że na podstawie orzeczenia sądu jeden z rodziców został pozbawiony władzy rodzicielskiej lub władza ta została ograniczona. W przypadku braku zgodności stanowisk rodziców lub niemożności uzyskania zgody jednego z nich, zgodę na wydanie paszportu zastępuje orzeczenie sądu rodzinnego.

A o rozpatrywaniu jakiej petycji mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petcyji na GC ...

co do GC to jak nie bedzie paszportu to nie bedzie nic ,zadnej wizy,zadnego wyjazdu i jesli Ojciec powie ze nic z tego to wtedy pozostaje prawnik i moze On cos poradzi -doradzi co z tym zrobic .

I teraz zalezy od Twojego Ojca i Twoich rozmow z nim oraz Twojej Matki .

a czekac mozesz tyle czasu ile Oni beda czekac w USA,bo wtedy twoja matka sklada papiery ze swoim przyszlym mezem na Ciebie i Twojego brata ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byłem u prawnika, mieszkam w województwie kujawsko-pomorskim, nie mam paszportu? długo trwa : rozpatrywanie: tej całej petycji?

Jeżeli nie masz paszportu a np.Twój ojciec nie wyrazi zgody na Twój wyjazd to wówczas decyzja będzie należała do Sądu. To będzie trwało bardzo długo i nie wiadomo czy Sąd podejmie decyzję aby wyrazić zgodę na wydanie Ci paszportu bez zgody ojca. Jak zrozumiałem z Twojej pierwszej wypowiedzi to chyba Twój tato nie jest zachwycony Twoim wyjazdem bo sam pytałeś czy może Ci to utrudnić. Więc w takim przypadku do Twojego wyjazdu szybko nie dojdzie.

Tak jak napisał sly6 : jak nie będzie paszportu to nie będzie nic .Żadnej petycji ,żadnego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Napiszę tu ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu, znów kilka pytań. Mama pojedzie do usa prawdopodobnie jeszcze w tym roku, z moim bratem ponieważ ja nie mieszkam z mamą i bratem, pojadę w 2 "terminie", mam jedzie na wizę narzeczenską ( biorą szybki ślub ) więc mama z bratem dostaną szybko GC, bardzo szybko ( dobrze mówię) ?

Mama i jej mąż (obywatel usa ) złożą na mnie petycję, i ile ok będe czekać? miesiąc, dwa, rok ? Drugie pytanie, mam 15 lat (2gim) w usa chciałbym kontynuować naukę, więc w związku z tym będe musiał pisać jakiś egzamin, czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie polecisz razem z mama no ale jak nie mozna teraz to trudno sie mowi,a co do czasu to Twoja mama ma 90 dni aby wziasc slub a potem wysylac papiery na legalizacje pobytu a tutaj moze byc czas od paru miesiecy np 3-6 do 1 roku jak nie dluzej jak papiery beda zle wypelnione wiec na to nalezy uwazac..

a Ty masz -bedziesz miec paszport czy tez nie?bo moze sie okazac tak ze do skonczenia 18 lat nie polecisz do USA.

co do szkoly to jak twoj angielski bo test mozesz pisac aby sprawdzic jak umiesz jezyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paszport prawdopodobnie będe miał...

a chodzi mi o test przydzielający do odpowiedniej klasy, np teraz chodzę do 2gim, jak mówiłeś że się czeka 3 miesiące to wyjadę za 1,5 roku, a to będzie 3 klasa, a myślałem że dobrze by było najpierw zdać gim.... Czyli tam bym poszedł do high s. ? do której klasy by mnie przydzielili , do tych który są z mojego rocznika 96? Moja znajomość języka jest powyżej normy gimnazjalisty, czyli dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak sie zmienia przepisy,czy cos po drodze sie nie wydarzy -jak zle wypelnione papiery ale bys czekal tyle czasu ile malzonkowie obywateli tzn z kolo 1 roku czasu na wizie na pobyt staly-7-9 miesiecy..a moze i dluzej jak cos zle bedzie.od chwili zlozenia papierow ,plus 6 miesiecy na wyjazd z Polski jakbys juz dostal wize na pobyt staly w Ambasadzie,wiec moze byc tak ze ukonczysz gimnazjum w Polsce.chyba ze wyjechalbys wczesniej majac juz taka wize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...