Skocz do zawartości

Zielona Karta A Wiza Turystyczna


maru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam, jeżeli powielam temat, ale nie znalazłam podobnego. Mianowicie, dostałam 'Affidavit of support' by móc starać się o wizę turystyczną. Mam 18 lat. Mam zamiar wyjechać do USA na wakacje, panowałam jednak zostać tam też na dłużej, może nawet na stałe. Dlatego zastanawiam się, czy jest możliwość starania się o wizę turystyczną i o zieloną kartę w tym samym czasie, czy np. starać się najpierw o wizę turystyczną, wyjechać na wakacje, wrócić i starać się o zieloną kartę, gdyż słyszałam, że lepiej starać się o nią z Polski. Jakie są szanse, że ją dostanę, czy to zupełna loteria? Dodam, że w USA mieszka siostra mojej mamy wraz z rodziną. Dziękuję za odpowiedź. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo siostra Twojej mamy moze ja sponsorowac a Ona potem Ciebie ale wtedy to moze zajac dobrych pare lat ,moze w 14-16 latach bys sie zmiescila

nie wiem tylko czy bedac pelnoletnia bys mogl razem z mama poleciec ,bo jako nieletnie dzieci leca tak z rodzicami i wtedy byscie czekaly moze 9-12 lat

kolejna sprawa to ten dokument co masz,nie jest potrzebny aby wize turystyczna dostac

i mozesz pokazac go na rozmowie a wyjsc bez wizy jak wyjdzie ze zamiast byc turystycznie chcesz zostac w USA,legalizowac pobyt

bo sie liczy co Cie trzyma w Polsce oraz czy wrocisz na czas podany w ds 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maru - Na podstawie czego chcesz się starać o zieloną kartę?

Spełniasz jakieś warunki, które by Cię do tego kwalifikowały?

Jak powiedział sly6 - najpierw siostra Twojej mamy musiałaby sponsorować Twoją mamę, potem Twoja mama Ciebie, żebyś mogła otrzymać zieloną kartę. Twoja ciocia nie może sponsorować Ciebie bezpośrednio, bo nie jest Twoją najbliższą rodziną.

Na stronie ambasady USA możesz przeczytać o wizach imigracyjnych, które mogą być wstępem starania się o zieloną kartę:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...rant_visas.html

Są tam kategorie, w jakich można otrzymać takie wizy, ale nie sądzę, żeby Ciebie którakolwiek kategoria dotyczyła...

Z kolei, jak powiedział już sly6 do starania się o wizę turystyczną nie jest potrzebny żaden dokument. Na rozmowie z konsulem musisz po prostu udowodnić, że masz na tyle silne więzy z Polską, że nie zamierzasz wyjechać do Stanów na stałe. Bo konsul na podstawie tego, co wpiszesz we wniosku o wizę i na podstawie rozmowy z Tobą podejmuje decyzję, czy przyznać Ci wizę, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na granicy pod czas wjazdu turystycznego moga dac Ci pobyt na 6 miesiecy ale moga na mniej ...no ale to na granicy urzednik zadecyduje..

wiza studencka moze byc na pobyt i 5 lat jak masz wystawione papiery na tyle czasu lub tez krocej ,oraz dluzej tez wiza pracownicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, jeśli we wniosku o wizę wpiszesz, że zamierzasz pojechać do Stanów np. na dwa tygodnie, wizę otrzymasz i potem na rozmowie z urzędnikiem na lotnisku podtrzymasz swoje zdanie, że jedziesz na dwa tygodnie (być może zostaniesz nawet poproszona o pokazanie biletu powrotnego, żeby urzędnik miał pewność, że jesteś wiarygodna), a potem zostaniesz w Stanach na pół roku (bo taką wizę może Ci urzędnik wbić na lotnisku), to możesz mieć problemy z kolejnymi wlotami do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę. Z tego, co czytałam, to jest możliwość wyjazdu na wizie turystycznej, a następnie zmienienie jej na studencką, tak? A czy istnieje inna możliwość legalnego pobytu z możliwością pracy? Jeżeli chodzi o wizę pracowniczą, to o ile dobrze wiem najpierw musi ktoś za mnie poręczyć i złożyć wniosek, że potrzebuje mnie do pracy, a następnie zapłacić 1000$, to prawda? Wolałabym tego uniknąć, gdyż nie chcę naciągać rodzinny na dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach nie zmienisz wizy turystycznej na studencką. Zmienisz tylko swój status.

Zakładając, że dostaniesz zgodę na zmianę statusu, bo możesz takowej nie dostać. Bo żeby zmienić status na studencki trzeba spełnić wiele warunków (m.in. udowodnić, że się posiada wystarczającą ilość środków finansowych na koncie, żeby opłacić pierwszy rok studiów i mieć na utrzymanie w ciągu tego roku). Bo praca na wizie studenckiej to - z tego, co czytałam na tym forum - coś w okolicach 20 godzin tygodniowo, czyli gdzieś na kampusie, czyli nie ma możliwości normalnej, pełnowymiarowej pracy na studiach.

Zakładając, że status został zmieniony, to jeśli zajdzie potrzeba opuszczenia Stanów (wiadomo, różne są sytuacje w życiu), to na tym statusie nie będzie można z powrotem tam wrócić, tylko trzeba się będzie starać o wizę studencką.

Co do wiz pracowniczych, to poczytasz o tym na stronie ambasady:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...tml#pracownicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna mozliwosc to wyjazd na wizie na pobyt staly

a co do statusu studenckiego to nalezy takie cos dostac a to nie jest takie latwe i proste teraz no i troche kosztuje .

co do tych 1000 dol to gdzie tak pisze>jak masz adwokata na to moze wyjsc wiecej niz 1000 ale Ty nie majac zadnego zawodu do tego doswiadczenia to nie wiem czy bys dostala taka wize ,,bo na co?co umiesz,gdzie masz duze doswiadczenie?znasz dobrego adwokata>

GC,wizy pracownicze

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

a teraz jak umiesz jezyk angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...