Skocz do zawartości

Viii Polski Festiwal W Arizonie


wow

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko znajde cos ciekawego - wkleje na forum.

Teraz wlasnie zastanawiam sie nad tym, jak zdobyc materialy na wystawe o historii Polski (dokladnie chodzi o mapy Polski na przestrzeni dziejow). Skontaktowalam sie z roznymi wydawnictwami i prosze ich o pomoc w postaci np.: darowizny/znizki/etc. Okazuje sie, ze jednak nie jest to takie latwe.

Tak wiec jesli ktos ma moze jakies dojscie do wydawnictw/ksiegarnii ktore maja w swojej ofercie mapy - bede wdzieczna za wszelka pomoc.

Zastanawiam sie rowniez, czy nie udaloby sie zmobilizowac jakis polski urzad do wspolpracy przy takich dzialaniach ( w przyszlych latach) - to jednak promocja Polski na obczyznie. Podzwonie i popytam ;)

No i jak mozna zareklamowac/wypromowac taki festiwal w internecie - aby ludzie tlumnie przychodzili? jakies sugestie moze macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

chcialabym powiedziec, ze Polski Festiwal w Phoenix okazal sie wielkim sukcesem (byly zapowiedzi w telewizji, prasie), na festiwalu pojawilo sie kilka tysiecy gosci, byla wystawa poswiecona historii Polski.

Zdjecia i kilka informacji mozecie znalezc na stronie festiwalu

Powoli tworza sie plany na przyszly rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

nie zauwazylam tego wpisu...juz pedze z odpowiedzia/ moja obserwacja:

- wg. spisu powszechnego z 2000 ok 120tys. Polakow/osob przynajacych sie do polskich korzeni mieszka w Arizonie

- najwieksze skupisko jest przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Phoenix

to tytulem danych

a moja opinia:

- nie wiem ajk jest w innych miejscach (moge to porownac jedynie do spoleczosci polskiej w Chicago) ale mam wrazenie, ze Polacy 'lubia' roznego rodzaju zbiorowe wydarzenia. Festiwal byl (pelen sukces) ale co dalej? wg. mnie dzialania na drobna skale, o ktorych zbyt wiele sie nie pisze/mowi.

- potrzebni sa silni liderzy, ktorzy mogliby 'spiac' te grupe Polakow.

- na chwile obecna zdaje sie, ze dziala jake sa organizowane przy parafii w Phoenix sa zdecydowanie lepsze niz jeszcze kilka lat temu: ludzie staraja sie zorganizowac aby np.: pomoc Polakom potrzebujacym wsparcie lub promowac kulture i historie Polski w Arizonie.

- jest jeszcze Kongres Polonii Amerykanskiej w Arizonie - ktory zajmuje sie: organizacja roznych wydarzen kulturalnych (np.: Akademia 3-go Maja, Tradycyjny Bal Dziedzictwa Polskiego, Piknik Wiosenny w Scottsdale i Jesienny w Goodyear,popieraja Organizacje Oświatowo-Kulturalne.)

- jesli chodzi o reprezentowanie spraw Polonii w kontaktach z wladzami - to nie mam zbyt wiele informacji na ten temat. Nie zauwazylam aby bylo cos na ten temat w prasie, czy lokalnej TV.

jednosc/spojnosc?

- jesli pytasz o spotkania w Kosciele - to duza :)

- mysle, ze raczej spojnosc w malych grupach znajomych.

- tak jak wspomnial, raczej dzialania na mala skale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...