Skocz do zawartości

Work And Travel - Wyjazd Letni 2011 Na Własną Rękę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję w okresie letnim wyjazd do USA. Zapoznałem się wcześniej z różnymi programami work and travel i stwierdziłem, że wyjazd organizowany przez firmy w PL nie ma sensu. Dlaczego?

Po zapytaniu kilku firm dostałem informacje odnośnie tego co załatwia firma.

Otóż wybierając ofertę z poszukiwaniem pracy na własną rękę firma załatwia jedynie ubezpieczenie, wizę J1 oraz dokumenty SEVIS.

Załatwienie pracy ora bilety lotnicze i zakwaterowanie pozostają w naszym zakresie.

Jaki to ma sens? Mogę być w błędzie, jednak myślę że załatwię to sobie sam.

Druga część mojego postu dotyczy tego, czy trudno jest znaleźć pracę w Californi na wizie J1?

Czy lepiej wcześniej załatwić sobie coś w Polsce (jak?) czy może już tam na miejscu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Hanni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz takie cos zalatwic przez Ukraine -bo sa tam tez takie organizacje

a dlaczego to firmy takie cos zalatwiaja?/sprobuj pewien dokument zalatwic lub tez Twoj pracodawca i zobaczysz ze to nie jest ani takie proste ani tez tanie ,,jak ktos umie takie cos zalatwic to czemu nie ale jak sie nie znasz lub tez nie masz nikogo w USA kto by sie tym zajal to pozostaja te firmy..

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1267.html

co do pracy to zalezy co umiesz,czy kazda prace podejmiesz itd..

do jakiego miejsca jedziesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy...niektórym udaje się bez problemu już w pierwszym tygodniu znaleźć coś fajnego, a inni przez miesiąc nie potrafią...czyli dokładnie tak jak w PL .

W Californi nie byłam,ale wielu znajomych mówiło że jest tam strasznie trudno dorwać coś ciekawego.

Co do tych biur które załatwiają Worka to ja nie mam zastrzeżeń, naprawdę są biura które bardzo pomagają we wszystkim, nie tylko w załatwianiu formalnych rzeczy. Ale fakt jest taki że jak jedziesz na opcji SELF to będzie Ci o wiele trudniej w znalezieniu i pracy i mieszkania itd. Ja na tyle odważna nie jestem, żeby jechać "w ciemno" do USA dlatego pracę wybieram sobie z listy pracodawców zaprezentowanej przez biuro.

Może skorzystasz jednak z takiej opcji? Dodatkowo pracodawca którego byś wybrał może zapewniać zakwaterowanie więc nie dość że masz pewną pracę to jeszcze nie musisz szukać mieszkania. ;)

A, no i bilety lotnicze. Czasami lepiej jak Ty sobie sam to załatwisz bo możesz mieć bilety nawet 1000 zl tańsze ! Biura oczywiście pomagają przy kupnie biletów ale to wiąże się z pewną sumką którą ONI sobie na tym zarabiają.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dochodząc do konsensusu, może rzeczywiście lepiej znaleźć pracę już tutaj w Polsce.

Pytanie tylko które biuro najlepiej wybrac?

Jak na razie brałem pod uwagę tylko ofertę jobster.pl

Miał ktoś już styczność z tą firmą?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam w LA w zeszłym roku, cieżko jest tam znależć coś sensownego (nie sprzatanie lub zmywak) konkurujesz z Amerykanami, ludźmi z Meksyku ktory pracują za marne grosze i z całą Europa bo kazdy chce do Kalifornii lub NYC, mieszkanie jest bardzo drogie

ale jezeli juz cos znajdziesz to super, dla mnie były to wakacje życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...