Skocz do zawartości

Zielona Karta - Sponsor (pytanie)


roktiw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszłości chciałbym wyemigrować do USA i spełnić mój "American Dream", więc zacząłem się interesować opcjami emigracji na obczyznę i od razu pod uwagę wziąłem zieloną kartę. Ponieważ Polacy mają zakaz losowania GC więc przyszło mi do głowy a czemu moja rodzina mieszkająca w NY, nie mogłaby mi pomóc w wyjeździe. Więc z tąd moje pytanie: czy ciotka (siostra matki) mogłaby być moim sponsorem? czy to już jest za daleka rodzina?

podrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezposrednio nie moze byc Twoim sponsorem tzn zlozyc na Ciebie papiery

ale jak spotkasz kobiete,dziewczyne i Ona nie bedzie miec odpowiednich dochodow to Ciotka moze byc takim wspolsponsorem ale papiery musi zlozyc twoja narzeczona na k-1 lub tez zona na wize cr1..Lub tez na miejscu po slubie..no ale chyba to juz czytales a jak nie to radze poczytac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zalezy od Ciotki oraz co moze pomoc w innych sprawach bo jest wiele drog aby dojsc do stalego pobytu

bo pomoc moze byc w mieszkaniu,pomocy w innych sprawach aby nikt Cie nie oszukal i wyrulowal a to bardzo duzo jest jak jestes z zagranica

wiec moze pomysl nad czyms innym-chyba ze Ciotka powie radze se sam i nic mnie nie obchodzisz bo i tak bywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynając temat zapomniałem wspomnieć, że zamierzam studiować w USA. Więc jeżeli nie mogę dosatać zielonej karty przez ciotkę (bo wątpię że do czasu rozpoczęcia moich studiów Polska odzyska możliwość losowania GC), to pozostaje wiza F1. Czytając stronę Amerykańskiej ambasady w Wa-wie, przeczytałem takie coś "Osoby planujące pozostać dłużej na terenie USA powinny złożyć w Urzędzie Imigracyjnym właściwym dla miejsca zamieszkania podanie o uregulowanie statusu lub przedłużenie zezwolenia na pobyt."

Jak mam to rozumieć?

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...