Skocz do zawartości

Przesiadka We Frankfurcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam We wtorek lecę z Warszawy do Nowego Jorku z przesiadką w Frankfurcie( lufhansa).

Jest to mój pierwszy lot dlatego się tym stresuje i jeszcze tą przesiadką. Na przesiadkę mam godzinę.Czy to mało czy dużo? jak sądzicie?

Bagaż się odbiera dopiero w NYC? przylot i wylot z Frankfurtu mam z terminala 1 .

Może mi ktoś udzieli jakiś porad ? byla bym bardzo wdzięczna.

A może też ktoś się wybiera w tym terminie co ja? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

glowny bagaz odbierasz juz w NYC ale pamietaj aby Ci dali I-94 w samolocie Lufthansy lecacym z Frankfurtu do NY bo czasami daja dla osob ktore maja wjazd bez wizowy :) no ale Ty musisz miec taki druk I-94..jest koloru bialego ..

1 godz nie jest tak duzo na przesiadke i jesli nie bedziesz chodzic po sklepach itp to powinnas zdarzyc ale pamietaj po wyjsciu z samolotu z Polski idz juz do swojego samolotu..

a umiesz j.angielski,moze niemiecki?

moze cos znajdziesz tutaj

http://www.usa.info.pl/board/index.php?act...te=%2Bfrankfurt

http://www.frankfurt-airport.com/content/f...airport/en.html

tak wiec jesli umiesz isc po oznaczeniach to sobie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz oczywiscie poszukac wsrod pasazerow osob ktore beda leciec do Frankfurtu oraz dalej do USA , nie powiedza Ci na infolinii danych tych osob ale moze powiedza ile takich osob bedzie leciec dalej w to samo miejsce gdzie Ty .

tutaj masz np takie druki ktore wypelnisz w samolocie do USA

http://www.lot.com/web/lot/visa-and-customs

masz ten plus ze nie musisz zmienic terminala na inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to jedyna opcja by zapytać innych kto jeszcze leci .

Dziękuję za druki , mam nadzieję że jakoś dolecę .Jeśli był by to drugi lot to myślę że bym sobie poradziła a lecę pierwszy raz i się stresuję.

Prawda że plusem jest że przesiadka jest z tego samego terminala ,bo jak by było z innego było by dużo gorzej i nie wiem czy bym zdazyla. Patrzyłam mapę lotniska ale nie bardzo ja rozumiem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 w Warszawie dostaniesz dwie karty pokladowe,,1 oddasz w Warszawie a druga juz we Frankfurcie , na 2 karcie bedzie napisane z ktorego gate-wyjscia bedziesz miec samolot swoj do USA i po znakach we Frankfurcie dojdziesz np moze byc A 1--A23 itd i musisz najpierw znalesc litere np A a potem masz juz z gorki po tych cyfrach .

juz w Warszawie dowiedz sie z ktorego gate bedzie samolot do NY ..pamietaj tez o znaczeniach takich jak

departures wyloty ,arrive -przyloty

I teraz jak czytasz te mapy to zobacz ze tam masz litery jak A,B,C i dalej masz juz cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotnisko we Frankfurcie jest duże, ale ponieważ masz przylot i odlot z tego samego terminala, to się nie musisz przejmować wielkością lotniska ;)

Po wyjściu z samolotu kieruj się do wyjścia "connecting flights", albo "transits" (nie pamiętam, jak tam jest to oznaczone). Nigdzie indziej, żebyś przypadkiem nie wyszła z lotniska ;) Wg mapy lotniska będziesz musiała wjechać o poziom wyżej, bo z wyższego poziomu są odloty. Szukaj na monitorach swojego lotu (bądź też po przylocie - najlepiej, bądź po wjeździe na poziom "departures" czyli odlotów), tam będziesz miała podaną "gate", czyli bramkę, do ktorej masz się udać, żeby polecieć dalej. Na karcie pokladowej będziesz miala tę bramkę, jak mówi sly6, ale sprawdź na monitorze, czy się zgadza. Bo czasami może być inna.

Powodzenia. Dasz radę :) Choć podziwiam Cię, że bez znajomości języków rzucasz się na obcojęzyczne lotniska i linie lotnicze ;) Wydrukuj sobie to, co podał Ci sly6, co do tego formularza I-94, który wypełnia się w samolocie, bo na pokładzie nie będziesz miała żadnej instrukcji po polsku, więc jeśli nie znasz języka, to możesz mieć z wypełnieniem problem.

Na pokładzie poproś o biały druk, bo ten nas dotyczy. Będą też rozdawać zielone, ale to jest dla tych, którzy są objęci ruchem bezwizowym. Nie stresuj się, białe druki też będą mieli ;) Weź od razu dwa, w razie, jakbyś się pomyliła ;)

A może na pokładzie będą jacyś Polacy, to będziesz miała łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...