Skocz do zawartości

Przedluzenie Zielonej Karty_nie Mieszkajac Na Stale W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Zycie jest przewrotne i czesto tak bywa, ze jak ci na czyms nie zalezy to to masz, a jak czegos chcesz to albo nie mozesz dostac, badz tez to tracisz. Tutaj sprawa jest taka, ze kolezanka wiec co jej grozi i chce dalej ryzykowac, wiec to jest wlasna decyzja. Mozliwe, ze straci GC na lotnisku, albo przy odnawianiu, badz przy obywatelstwie, a moze i wszystko pojdzie gladko, ale to nie nasz interes. Moze to wiele osob drazni, ale to jest jej prywatna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 rok później...

Czyli do 2016 r.Twoja GC jest ważna.Moim zdaniem masz bardzo duże szanse ,że do tego czasu utracisz GC bo poprostu za którymś razem będziesz mieć duże problemy na lotnisku w momencie wjazdu do USA.Zdajesz chyba sobie z tego sprawę.Dlatego nie myśl teraz jak przedłużyć swoją GC która traci ważność za 5 lat a raczej pomyśl co zrobić aby jej w krótkim czasie nie utracić.Bo jak narazie to z tego co piszesz to kwalifikujesz się właśnie na odebranie GC. To bardzo brutalna prawda ale niestety prawda.

http://dvprogram.pl/zielonakarta.html

http://www.poland.us...na,5,725,0.html

Witam kończy mi sie zielona karta (10letnia) ok 20 października proszę o sugestie kiedy mam złożyć papiery? Nie wiem jaki jest dokładnie czas na rozpatrzenie dokumentów. Zastanawiam się nad połową sierpnia, żeby jechać do USA w drugiej połowie września.

Dziękuję za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moooniqa: Ja bylem moze nie z typowo podobnej sytuacji jak ty ale przebywalem pol roku w UK i pol roku w USA.

Wciagu 6 lat jak tak sobie latalem tylko raz dostalem ze tak powiem ostrzezenie od urzednika imigracyjnego na lotnisku iz moge miec klopoty z tego powodu. Tak wiec wglada w historie przekraczania granic to oni na pewno maja, szczegolnie jak sie nie jest obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzień dobry. Jestem tutaj pierwszy raz za namową koleżanki, która twierdzi, że bardzo jej pomogliście.

Miałam GC do czerwca 2011 roku. Nie starałam sie o jej przedłużenie bo wiedziałam że nie będę mogła jej wykorzystać, a może innym sie przyda. Niestety nie mogę zamieszkać w USA na stałe, gdyż mam inne zobowiązania w PL. Chciałabym jednak co jakiś czas pojechać w odwiedziny i żeby naładować baterie. Czy mam szanse na otrzymanie zwykłej wizy turystycznej czy też będzie mi to utrudniane? Jeśli już był taki wątek na forum to bardzo proszę o odesłanie mnie gdyż mnie nie udało się go znaleźć.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...