Skocz do zawartości

Jak To Zrobic ?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wyjechac z czasem do USA i sytacja wyglada tak

Moja dziewczyna ma siostre w stanach i dogadaly sie ze moja luba wyjedzie do stanów wlasnie poprzez sponsorowanie rodzinne.

No i wiadomo ze ja takze bym tam chciał wyjechac wraz z nia. Jak to najlepiej zalatwic ?

Wiem ze nie pojade od razu i z tego co sie zorientowalem najlepiej jakbym poczekał na to az ona bedzie miała obywatelstwo, wtedy slub itp itd. czy slub wziasc lepiej przed wyjazdem ?

I czy dobrze mysle ?

mam srednie wyksztalcenie wraz z matura 22 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsorowanie rodzinne siostry to procedura mniej wiecej 12 lat.

Family Fourth Preference (F4): Brothers and sisters of U.S. citizens, and their spouses and minor children, provided the U.S. citizens are at least 21 years of age. (65,000). Tu wiecej

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...pes_1306.html#1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtk12 jak widzisz dluga droga przed Wami

mozecie wziasc slub i razem dostaniecie wizy na pobyt staly ale jesli siostra Twojej dziewczyny zlozy papiery na Was 2..

ale jak napisal moj Jim pod warunkiem ze Twojej dziewczyny siostra ma juz obywatelstwo USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtk12 jak nie bedziesz czytac stron rzadowych to ktos Cie wpusci w tzw maliny

a teraz tak..Wy nic nie skladacie a siostra Twojej dziewczyny musi zlozyc stosowne papiery to raz-jak juz bedziecie malzenstwem.chyba ze zlozy teraz a potem trzeba bedzie wyslac papiery ze juz jestescie malzenstwem

potem okres oczekiwania moze byc rozny,ostatnio bylo cos kolo 9 lat a moze byc i 12 abyscie dostali wizy na pobyt staly w Ambasadzie po rozmowie.

jesli w tym czasie urodzilo by sie Wam dziecko wtedy nalezy zaktualizowac dane ,aby dziecko tez moglo leciec z Wami majac wize stosowana

co jest wazne to w czasie rozmowy w Ambasadzie Konsul wydaje wize i wtedy sie licza papiery jak sponsorowanie-zarobki tej osoby co Was sponsoruje ,Wasze zdrowie-sprawy z sadami itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie pytam ;) Ten pomysl wpadlismy praktycznie kilka dni temu. telefon i sie zgadalo ;) wiec dlatego pisze tutaj ;)

9 lat ? 0.0

I do tego czasu moja dziewczyna musi siedziec tu w Polsce i czekac te 9 lat az bedzie mogla tam wjechac ? cos mi sie wydaje ze chyba nie ?

Bo jak ona wyjezdzala to matka jej odrazu pobyt w stanach zalatwila. nie wiem jak to jest ; s a od tego czytania tych artykulów juz leb mnie boli xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtk12 to albo sponsoruje ja siostra lub tez matka-ojciec

bo jesli rodzic to bedzie troche krocej ale wtedy jak rodzic ma GC to nic ze slubu nie wyjdzie a jak ma obywatelstwo wtedy mozecie jako malzenstwo poleciec

moze Twoja dziewczyna podrozowac do USA ale jako turystka-moze tez tam jechac pracowac na wizie pracowniczej lub tez sie uczyc na wizie studenckiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka jej siostry ;)

no ok sly06 czyli juz wiem ze stany to okolo trzydziestki ale mysle zet ak czy siak spróbuje.

No ale teraz niech mi pan powie jakie ja mam realne szanse na to ze dostane tam green card dzieki takiemu wnioskowi jej siostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziecie malzenstwem, zadne z was nie bylo karane, nie bylo nielegalnie w USA i osoba sponsorujaca bedzie miec wystarczajace dochody to prawie gwarantowane. Tutaj jest sprawa jasna, trzeba spelniac wymogi, a jak wszystko jest jasne to i wiza imigracyjna jest. Dodam, ze jezeli powaznie myslicie nad emigracja to zacznijcie sie przygotowywac- jezyk, wyksztalcenie, nabyte umiejetnosci to wszystko moze pomoc w odnalezieniu sie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...