Skocz do zawartości

Jaka karte kredytowa, jaki bank polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za tak dokłądne informacje.

No to problem częściowo się rozwiązał :?  

Moi rodzice ze swoimi dochodami nie mają szans na kredytową, więc albo ubłagam kuzynkę, żeby mi założyła kartę w Citibanku, albo postaram się o wypukłą debetową. :)  

Widze, że się dobrze orientujesz więc jeszcze zapytam: Jak najlepiej przesyłać pieniądze do Polski?? Wpłacać bezpośrednio na polskie konto czy moze rzelewem?? A może zbierać na amerykańskim, a przed samym wyjazdem przelać do Polski?? I czy jest to kosztowna operacja??

Będę wdzięczna za info

:(

sluchaj - niech rodzice sprobuja - nie maja nic do stracenia - najwyzej bank im odmowi kredytowej, albo wyznaczy maly limit wydatkow. teraz banki bardzo liberalizuja przepisy co do wydawania kart kredytowych, bo wszystkie intensywnie walkcza o klientw na ta usluge - wiec pomimo, ze maja napisane "karte XX wydajemy od dochodow XX", to czesto omijaja ta regule ;-)

a moze najlepiej niech ida do swojego banku i powiedza osobie obslugujacej - ze po prostu potrzebna jest karta wypukla, niewazne jaka (kredytowa/debetowa) no i niech babka przeanalizuje ich sytuacje i wyrobi taka karte, ktora sa w stanie dostac...

co do transferu pieniedzy z usa - niedawno byl ten watek, ale chyba ci hakerzy go skasowali. wszyscy mieli 1000 pomyslow, opinii i doswiadczen, wiec moze zaloz nowy watek o przesylaniu $$$. ;-)

ja nigdy nie wysylalem $$$ za granice - co najwyzej dostawalem, wiec az tak sie nie orientuje w tym temacie.. :co: jedynie wiem, ze co do transferu masz kilka mozliwosci - Western Union (pieniadze z reki do reki w kilkanascie minut), przelew z konta (w usa) na konto (w polsce) - trwa to kilka dni, przelew " z reki" (w usa) na konto (w polsce) przez Western Union, uslugi te jeszcze swiadcza chyba firmy/agencje polonijne, no i jest jeszcze taka firma, ktora chyba ktos z moderatorow/adminow polecal www.moneybookers.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

po prostu idz do banku, tego w ktorym masz konto. i tam otworza tobie subkonto - czyli jakby konto, ale nalzace do Twojego "glownego" konta - a nie zupelnie osobne (choc i takie osobne tez mozesz bez problemu otworzyc). i wtedy to subkonto/konto bedzie prowadzone w dolarach :!: majac takie konto, przelewasz dolary prosto na nie - i one nie sa przeliczane na PLN, tylko zostaja caly czas "dolarami". mozesz tez wplacic te dolary na to konto po powrocie do polski. jest to oplacalne o tyle, ze potem mozesz przelac pieniadze z konta dolarowego na konto zlotowkowe i te dolary zostana przeliczone na PLN po kursie dewizowym :!: a nie po kursie jak dla "papierowych pieniedzy" - kurs dewizowy jest korzystniejszy! :-) no i majac to konto dolarowe, mozesz trzymac tam te dolary i czekac na lepszy kurs (to jak trzymanie ich w domu w szufladzie, ale przynajmniej sa bezpieczne w banku)

jest jeszcze druga opcja: idz do swojego banku i podpisz "zezwolenie" na wplate przychodzacych przelewow zza granicy na swoje konto - wtedy tez beda one rozliczane po kursie dewizowym i od razu konwertowane na PLN w dniu przybycia ich na Twoje konto (wiec na swoim koncie bedziesz miala tylko PLN, a nie USD jak w tej pierwszej opcji).

przyklady kursow dewizowych i dla "banknotow" mozesz sobaczyc na stronie www.bzwbk.pl - i zupelnie na samym dole "kursy walut" - zobaczysz, ze dewizy sa po lepszym kursie niz "pieniadze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki.

a jaki sa opłaty za takie konto. ja mam konto w pko sa. tzn mój tata ma. czy lepiej otworzyc swoje własne? i to w tym WBK on jest lepszy?a oze w citi banku? :x

kurcze nie mam bladego pojęcia jak to z tymi bankami i kontami robić!

prosze pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, podalem przyklad wbk tylko dlatego, ze ja sam z niego korzystam i wiem co i jak "w nim" i dlatego posluszylem sie jego przykladem ;-)

co do oplat - musisz poszperac na stronach internetowych bankow i zobaczyc jakie maja oplaty za takie konta... ale nie sa to duze oplaty. po kilka zlotych miesiecznie... a np konto studenckie w wbk jest zupelnie zwolnione z oplat za prowadzenie! :-) a na to konto tez mozesz odbierac te transfery zza granicy (podpisujesz ta zgode na wymiane waluty naplywajacej na pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam nadzieje ze ssn nie jest wymagany, bo chce sobie zalozyc konto od razu po przylocie, zeby wplacic cash ktory przywioze ze soba zeby sie nie wloczyc z dwoma kawalkami $ w kieszeni :(

potrzebny jest jakies adres tymczasowy na ktory maja wyslac karte debetowa? jakos trzeba ten adres potwierdzic? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...