Skocz do zawartości

Jaka karte kredytowa, jaki bank polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
amerykanskiej kredytowej byscie nie dostali - co najwyzej wypukla (embosowana) debetowa - ktora i tak juz jest przydatna - hotele/wypozyczalnie itd moga sobie zrobic jej odcisk w dokumentach/zablokowac kaucje itd itp

Nie mow tak, bo nie masz racji. My bedac na W&T dostalismy karty kredytowe w Bank of America. No i problem z wypozyczaniem samochodow, kupowaniem w sklepach internetowych i innymi platnosciami, do ktorych jest potrzebna karta kredytowa mielismy rozwiazany.

Zalezy jak przeprowadzisz rozmowe w banku i co im powiesz. Przekonalam sie ze w stanach wiele rzeczy jest mozliwych, trzeba tylko odpowiednio faty przedstawic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanskiej kredytowej byscie nie dostali - co najwyzej wypukla (embosowana) debetowa - ktora i tak juz jest przydatna - hotele/wypozyczalnie itd moga sobie zrobic jej odcisk w dokumentach/zablokowac kaucje itd itp

Nie mow tak, bo nie masz racji. My bedac na W&T dostalismy karty kredytowe w Bank of America. No i problem z wypozyczaniem samochodow, kupowaniem w sklepach internetowych i innymi platnosciami, do ktorych jest potrzebna karta kredytowa mielismy rozwiazany.

Zalezy jak przeprowadzisz rozmowe w banku i co im powiesz. Przekonalam sie ze w stanach wiele rzeczy jest mozliwych, trzeba tylko odpowiednio faty przedstawic ;)

tak, ale pewnie z limitem $200 ;-)

no i z debetowa karta tez zrobisz te wszystkie zakupy internetowe i samochod wypozyczysz i cokolwiek tam chcesz innego... one sie roznia tylko sposobem rozliczania.... i EWENTUALNIE malenkim napisem (debit / credit - ale tez nie wszystkie, bo wiekszosc tego napisu nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem z wypozyczaniem samochodow, kupowaniem w sklepach internetowych i innymi platnosciami, do ktorych jest potrzebna karta kredytowa mielismy rozwiazany.

Ani przy dokonywaniu platnosci przez internet, ani w sklepach internetowych ani przy wypozyczaniu samochodu karta kredytowa nie jest potrzebna. Wszystkie te rzeczy robie (badz robilam - w przypadku wypozycznia samochodu, jak mi w moim pewna usterka sie zdarzyla) i we wszystkich przypadkach WYPUKLA debit card byla wystarczajaca.

A karte kredytowa w USA dostaje sie jak sie ma odpowiednie credit history... to tak na marginesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

to jak tak moze, do tematu sie wpuszcze,bo nowego nie chce zakladac:)

otoz mam ..problem:]

wyjezdzam do usa juz drugi raz na resort america. chialbym sobie wyroic karte kredytowa, ja,jako student,nie mam zdolnosci, moi rodzice rowniez,czyli wyrobienie karty kredytowej nie wchodzi w gre:/

karta ogolnie jest mi potrzebna do rezerwacji hosteli lub tez pociagow/autobusow/samolotow online i drobnych zakupow. Bank ING Ślaski wydal wlasnie eKarte,ktora mozna takie rzeczy robic,ale nie jest to karta kredytowa tylko przedplacona. Czy ktos juz z czwego stakiegokorzystal w USA i czy to zdaje egzamin ogolnie?

a drugie pytanie- czy bedac na resorcie na 4 miesiace, majac ssn,bede mogla otworzyc rachunek w stanach i dostac karte kredytowa/debetowa?

i czym sie wlasnie roznie karta kredytowa i debetowa w usa,skoro obie sa wypukle-tzn. czy sa traktowane podonie,czy debetowa jest mniej powszechna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak. Nie jest Ci potrzebna karta kredytowa. Zreszta, bez credit history, niestety zaden bank w USA jej nie wyda. Jesli potrzebna jest Ci karta do rezerwacji hosteli, samolotow, autobusow online oraz drobnych zakupow, to w zupelnosci wystarczy Ci karta debetowa. Ja wlasnie taka mam od ponad roku i mnostwo razy jej uzywalam wlasnie w przypadkach, jakie ty wymienilas - nigdy nie mialam problemu.

Odpowiadajac na Twoje drugie pytanie - tak, jesli masz SSN, to razem z nim oraz paszportem i drugim dowodem tozsamosci (ID z DMV, dowod osobisty z Polski - ten moga kwestionowac, ale powinni przyjac, po dokladnym wytlumaczeniu co to jest) udaj sie do banku aby otworzyc konto. Razem z kontem otrzymasz karte debetowa. Polecam Bank of America (otwieraja konto, nawet jesli jeszcze nie dostalas SSN), na Zachodnim Wybrzezu natomiast - Washington Mutual (ja akurat mam konto w tym banku).

Jesli chodzi o roznice miedzy credit a debit card - roznica polega na braku mozliwosci zaciagniecia kredytu na karcie debetowej. Poza tym, poniewaz spora czesc spoleczenstwa robi zakupy on-line, kupuje bilety on-line, rezerwuje motele, wypozycza samochody etc, to zdecydowanie popularniejsza (bo latwiej ja dostac) karta debetowa wszystko to umozliwia.

I na koniec - odradzam bawienie sie w karty z Polski. W wielu wypadkach nie zostana one zaakceptowane tutaj (billing address musi byc w USA). Zalozenie konta i wyrobienie spelniajacej wszystkie Twoje potrzeby karty debetowej jest naprawde proste i bezbolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluze pomoca, jesli tylko potrafie pomoc :()

Jesli chodzi o ID - tak, spokojnie mozesz sobie je wyrobic bedac w USA na J1. Nie wiem w jakim stanie bedziesz, ale wejdz na www.dmv.org/id-cards.php, wybierz odpowiedni stan i wszystkiego sie dowiesz.

Jesli chcesz wyrobic to ID tylko po to, zeby ulatwic sobie zalozenie konta, to odradzam, bo w Californii na przyklad czeka sie na to ID do 60 dni. Ale ogolnie ID jest przydatne - zamiast wszedzie lazic z paszportem (kluby, puby, zakupy alkoholowo-tytoniowe), masz kawalek plastiku, ktory latwo sie miesci w portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu bankach zakladaja konta bez SSN, a w niektorych moga zadowolic sie ITIN. W wielu bankach mogą zadowolić się tylko paszportem, a nawet bez waznej wizy. Moze byc przydatna obojetnie jaka karta do bankomatu (nawet visa electron lub maestro). Niektore banki otworza konto bez SSN/ITIN, ale mogą nie chcieć wydać książeczki czekowej (aby nie zrobić debetu) oraz wydadza tylko kartę ATM, bez możliwości płacenia w sklepach, online, a jedynie do wyjmowania cashu z bankomatów. Można oczywiście wnioskować o kartę kredytową zabezpieczoną jakimś wkładem (np 500$) i przed powrotem zamknąć kartę i odzyskać wkład, po spłaceniu zadłużenia.

Nie zawracajcie sobie głowy z kartami z Polski. A o ITIN można wnioskować juz przed wylotem do USA (przysla do Polski!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...