Skocz do zawartości

Jaka karte kredytowa, jaki bank polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawracajcie sobie głowy z kartami z Polski.

nie wiem czy dalej obowiązuje ta oferta ale w tamtym roku można było do karty płatniczej visa elektron w banku PKO BP wyrobić "studencką" karte kredytową(za pomocą tej karty nie wykorzystuje się środków jakie ma się na koncie, a jedynie je obiąża) i właśnie ta karta o dziwo przydała mi się w stanach-chcielismy wypożyczyć samochód po zlikwidowaniu konta w suntrust bank i okazało się że z powodzeniem można ją wykorzystać jako zabezpieczenie a nawet zapłacić za wypożyczenie samochodu, karta została obciążona i po przyjeździe do Polski uregowaliśmy wszystkie płatności.

ale generalnie muszę się zgodzić, łatwość z jaką wyrabia się konto w stanach sprawia że nie warto się troskać czy nasza karta zadziała czy nie zadziała w stanach, niekiedy jednak może się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie zawracajcie sobie głowy z kartami z Polski.

nie wiem czy dalej obowiązuje ta oferta ale w tamtym roku można było do karty płatniczej visa elektron w banku PKO BP wyrobić "studencką" karte kredytową(za pomocą tej karty nie wykorzystuje się środków jakie ma się na koncie, a jedynie je obiąża) i właśnie ta karta o dziwo przydała mi się w stanach-chcielismy wypożyczyć samochód po zlikwidowaniu konta w suntrust bank i okazało się że z powodzeniem można ją wykorzystać jako zabezpieczenie a nawet zapłacić za wypożyczenie samochodu, karta została obciążona i po przyjeździe do Polski uregowaliśmy wszystkie płatności.

ale generalnie muszę się zgodzić, łatwość z jaką wyrabia się konto w stanach sprawia że nie warto się troskać czy nasza karta zadziała czy nie zadziała w stanach, niekiedy jednak może się przydać

nie kazdemu dadza kredytowke, a ta kredytowka jest plaska i z regoly w USA plaskie to debetowe i nie chca jej uznawac. Tylko wypukle Visy i MasterCardy i moze byc debetowe, ale nie moze miec napisu EDBIT, bo nieraz nie chca dawac w wypozyczalniach samochodow na debetowe. Online, zakupy to debit/credit tak samo akceptowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITIN-An Individual Taxpayer Identification Number  

http://www.irs.gov/individuals/article/0,,...87,00.html#what

ale ja tego nie musze wyrabiac,poniewaz jade na resort (nie wawyplat,tylko jest kieszonkowe,z ktorego nie musze sie rozliczac ).

a mozna to wyrobic..nie potrzebując tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITIN-An Individual Taxpayer Identification Number  

http://www.irs.gov/individuals/article/0,,...87,00.html#what

ale ja tego nie musze wyrabiac,poniewaz jade na resort (nie wawyplat,tylko jest kieszonkowe,z ktorego nie musze sie rozliczac ).

a mozna to wyrobic..nie potrzebując tego?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalam to o tym ITIN, dzieki za informacje, ale jednak poczekam na SSN:) moja kolezanka dostala go po dwoch tygodniach : :(

Oczywiscie, ze nie ma sensu wyrabiac ITIN, skoro nastepnie dostaniesz SSN, bo to jest bez sensu i dodatkowo mozna sie tylko jednym z nich poslugiwac i SSN jest tu duzo lepszym nr (chociaz ja nie jestem tego taki pewien, bo SSN na cale zycie, a ITIN w sumie co roku moze byc inny :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...