Skocz do zawartości

Wypelnienie Wniosku I-751


Carol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanie, ktorego niestety nie odnazlam w dotychczasowych topikach.

Posiadam zielona karte od 2008 roku, w czerwcu mija termin przedlozenia jej na 10 lat (czyli tzw. Petition to remove Conditions on residence)

Otrzymalam zielona karte przez malzenstwo z obywatelem USA. W marcu 2010 urodzilo nam sie dziecko.

I pytanie mam takie: w formularzu I-751 w punkcie 5 jest pytanie o dzieci, czy powinnam tu wpisac informacje na temat naszego dziecka urodzonego w USA czy ta rubryka dotyczy tylko i wylacznie dzieci urodzonych poza terenem USA czyli nie obywateli

Dziekuje serdecznie wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam takie: w formularzu I-751 w punkcie 5 jest pytanie o dzieci, czy powinnam tu wpisac informacje na temat naszego dziecka urodzonego w USA czy ta rubryka dotyczy tylko i wylacznie dzieci urodzonych poza terenem USA czyli nie obywateli

5. Information about your children - list all your children.

Jak wszystkie to wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol, czytam Twoj post po raz chyba dziesiaty, licze i cos mi sie nie zgadza, bo ja dostalam w 2009 roku GC i w tym roku bede ja przedluzala, czyli 2011. A Ty piszesz, ze dostalas GC w 2008, i teraz mija jej waznosc w czerwcu. Tzn, ze uplynelo juz trzy lata?????

Albo mi padlo na oczy, albo cos sie zmienilo i niektorzy dostaja karte na trzy lata, lbo sie pomylilas z datami, albo przegapilas czas na przedluzenie?

Mozesz nam wyjasnic, bo mnie to tez dotyczy. Moze jest cos, o czym nie wiem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol, czytam Twoj post po raz chyba dziesiaty, licze i cos mi sie nie zgadza, bo ja dostalam w 2009 roku GC i w tym roku bede ja przedluzala, czyli 2011. A Ty piszesz, ze dostalas GC w 2008, i teraz mija jej waznosc w czerwcu. Tzn, ze uplynelo juz trzy lata?????

Albo mi padlo na oczy, albo cos sie zmienilo i niektorzy dostaja karte na trzy lata, lbo sie pomylilas z datami, albo przegapilas czas na przedluzenie?

Mozesz nam wyjasnic, bo mnie to tez dotyczy. Moze jest cos, o czym nie wiem?

Pozdrawiam

Trafne uwaga tinki.masz racje termin skladania wniosku uplynal w czerwcu 2010.Nic sie nie zmienilo w przepisach bo ja od czterech miesiecy jestem posiadaczem 10-letniej GC po 2latach tymczasowej.Tinki dostaniesz teraz calkiem nowa GC jest teraz naprawde zielona i o wiele ladniejsza:-)

Fun club" tinki" pzdrawia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol, czytam Twoj post po raz chyba dziesiaty, licze i cos mi sie nie zgadza, bo ja dostalam w 2009 roku GC i w tym roku bede ja przedluzala, czyli 2011. A Ty piszesz, ze dostalas GC w 2008, i teraz mija jej waznosc w czerwcu. Tzn, ze uplynelo juz trzy lata?????

Albo mi padlo na oczy, albo cos sie zmienilo i niektorzy dostaja karte na trzy lata, lbo sie pomylilas z datami, albo przegapilas czas na przedluzenie?

Mozesz nam wyjasnic, bo mnie to tez dotyczy. Moze jest cos, o czym nie wiem?

Pozdrawiam

Oczywiscie ze mi sie pomylily daty tzn pewnie blad na klawiaturze popelnilam :) przepraszam za wprowadzenie w blad wszystkich.

Dostalam Zielona Karte oczywiscie w 2009 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carol: no to kamien spadl mi z serca...naprawde!!!! Bo bardzo martwilam sie o Ciebie, ze przegapilas termin!

renox: I love you!!!

napewno przed wypelnieniem tego wniosku, pewnie bede sie pytac o jakies tam drobnostki, bo moja sp. Mama powtarzala mi zawsze...Koniec jezyka za przewodnika".

Ale to dopiero w sierpniu. Za 3 tygodnie lece do Polski i bede miala starcia z Polskimi urzedami, (zmiana dowodu i prawa jazdy). Wszystko opisze po przyjezdzie.

Milego dnia wszystkim!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dowodu to zalezy czy umiejscowilas swoj slub w USC czy tez nie

bo teraz przy 1 podejsciu z dowodem podpisujesz papiery oraz nic za to nie placisz ,co do zdjecia to poszukaj na miescie gdzie robia tanio bo moze cos takiego znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dowodu to zalezy czy umiejscowilas swoj slub w USC czy tez nie

bo teraz przy 1 podejsciu z dowodem podpisujesz papiery oraz nic za to nie placisz ,co do zdjecia to poszukaj na miescie gdzie robia tanio bo moze cos takiego znajdziesz

Sly6: Ja jako juz troszke "wiekowa" osoba posiadam jeszcze stary dowod, czyli zielona ksiazeczke, i takie samo prawo jazdy. I tak sobie pomyslalam, ze narazie nic nie umiejscawiam w USC, bo to sie wiaze rowniez ze zmiana paszportu, a paszport mam nowy, bo wyrabialam w Konsulacie przed moim interview na GC w 2009 roku. A juz w przyszlym roku moge sie stac obywatelem USA, w zwiazku z tym dostane paszport amerykanski i wtedy wszystko poumiejscawiam tam gdzie trzeba i wyrobie polski paszport na nazwisko meza. Taki jest moj pomysl, ale co sie okaze, to bede wiedziala jak przylece do Polski. Narazie chyba, jesli sie nie myle funkcjonuje w Polsce jako osoba rozwiedziona. :)

Poza tym, znowu pojade do Konsulatu w Krakowie razem z corka, ktora ponownie bedzie sie starala o wize, ale teraz juz moj kongresmen bedzie interweniowal w jej sprawie. Wlasnie wczoraj rozmawialismy z Biurem Kongresmena, z osoba ktora zajmuje sie sprawami emigracyjnymi. Mam nadzieje, ze sie uda. O wszystkim bede pisac, bo mysle, ze moze niektorym osobom sie to przyda...

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...