Skocz do zawartości

Wypelnienie Wniosku I-751


Carol

Rekomendowane odpowiedzi

dopuki nic nie zmienisz w papierach to tak bedzie nadal .

co do zielonej ksiazeczki to za duzo w Polsce nie zrobisz nie majac waznego dowodu-lub paszportu .

a wrazie kontroli przez Policje powiesz ze wyrabiasz dowod oraz wiesz o tym ,oraz szybko to zrobisz-chyba ze bedziesz miec ze soba oderwany czesc formularza ktory pokaze ze dowod jest wyrabiany i do odbioru za okolo 4 tyg.

Mozesz go odebrac i za 5 lat czy tez dluzej-bedzie czekac w urzedzie .

ps widze ze Corka moze liczyc na Ciebie oraz jak dobra matka troszczysz sie o wszystko,pozazdroscic mozna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Tinki, my wyrobiliśmy dowód mojej mamie bez jej obecności, na dobrą sprawę możesz ściagnąć formularze ze strony swojego urzędu miasta, wypełnić i podpisać dołączając zdjęcie, a komuś dać pełnomocnictwo do odebrania. To samo zrobiliśmy z polskim i międzynarodowym prawem jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę?

No popatrz, a ja pytałam kiedyś o to w urzędzie w Krakowie odnośnie wyrobienia dow osob przez moją przyjaciółkę i Szanowna Pani Urzędniczka -_- , poinformowała mnie, że niestety przy składaniu wniosku musi być dana osoba osobiście i przy odbiorze również. Jak widać co urząd to inna interpretacja przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, przepisy, rozporządzenia, ustawy to jedno, a ich interpretacja to inna sprawa. Oczywiste jest, że ustawy i rozporządzenia dotyczące (w tym przypadku o którym mówimy) wydawania, wymiany dowodów osobistych obowiązują w całym kraju i w każdym urzędzie, natomiast czy każdy urzędnik interpretuje je tak samo, to już jest inna sprawa. Napisałam swojego posta z lekkim niedowierzaniem, ponieważ nie znam osoby, która to napisała i nie wiem czy rzeczywiście udało jej się złożyc wniosek o wydanie dow osobistego dla innej osoby czy tylko tak napisała. Z drugiej strony biorąc pod uwagę (i tutaj każdy kto prowadzi własną firmę, lub w swojej pracy ma częsty kontakt z US przyzna mi rację) różnorodnośc interpretacji ustaw przez Urzędy Skarbowe, nie mam podstaw nie wierzyc w to, że jakiś niekompetentny urzędnik przyjął taki wniosek.

a tu jest link do bardziej szczegółowych przepisów dotyczących wydawania dowodów osobistych, nie ze strony urzędu, żeby nie było wątpliwości ale na stronie rządowej, a gwoli ścisłości ze strony ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, jest tam również wzmianka o osobach przebywających poza granicami RP, to tak gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany tym tematem :)

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/650/8717/Wszystko_o_dowodach_osobistych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez zadalem pytanie gdzie to bylo aby potem nie bylo ze bylem w urzedzie i mi tego nie uwzglednili to raz

a teraz poczekaj za jakis czas jak ktos napisze ze byl w urzedzie w Sopocie i nic sie nie dalo zrobic

bo to ze mozna sie spytac to kazdy moze takie cos zrobic.i probowac

bo prawo jazdy to mozna takie cos zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik też człowiek

I właśnie tak nie powinno byc skoro przepisy mówią coś innego. W waszym przypadku fajnie, że wam się udało nikomu to nie zaszkodzi (taką przynajmniej mam nadzieję ;) ), ale ile się słyszy o bezsensownych decyzjach urzędników w kwestiach mających naprawdę duże znaczenie dla życia ludzi i ich rodzin, a wszystko dlatego, że jakiś urzędnik tak, a nie inaczej interpretuje jakieś przepisy. Skoro jest jedno prawo to powinno ono obowiązywac w całym kraju jednakowo... no ale to tylko utopia niestety, takie swoiste "szklane domy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...