Skocz do zawartości

Jak Emigrowac Do Usa


Eeyore

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawialem z prawnikiem na temat mozliwosci wjazdu w moim przypadku. I naprawde jest to trudne i teoretycznie w moim przypadku jest to nie mozliwe. Jest wiele rzeczy ktore mnie wyklucza typu brak wyzszego wyksztalcenia czy licencjata.

Nawet do malzenstwa trzeba spelnic warunki ktore trudno spelnic w moim przypadku gdy jestem w Kandzie a ktos bedzie w USA

no i dowiedzialem sie ze paszport kanadyjski nic mi nie pomoze - jedynie bede mogl aplikowac o wize pracownicza

Moze kiedys wroci lotteria wizowa lecz przy moim szczesciu hmm... no coz ... ale jakas szansa zawsze jest wieksza niz nie robienie nic

czyli kazda droga prowadzi do nikad - czuje sie bezradny i zalamany. ;)

dlaczego emigracja do USA jest taka trudna - przeciez juz od dawna wiadomo ze USA to nie jest wymarzony raj. A ludzie ktorzy tak mysla sa w bledzie, i przylatujac do tego kraju oczekuja nie wiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do malzenstwa to jak kto jest mozliwe ze ludzie w Polsce nie maja z tym problemu a Ty mialbys w Kanadzie,u jakiego to prawnika byles

bo to ze przepisy sa to -to ok ale zobacz po forum ile ludzie wyjezdza do mezow-zon do USA

malarze-hydraulicy moga byc sponsorowani przez pracodawce na GC ,,no ale musisz cos poczytac z postow Kariny abys mogl cos wiecej zobaczyc ;)

fakt to dlugo trwa ale jest taka mozliwosc.

A Ty po co chcesz tam leciec i byc w USA?ktos ma moze podobne myslenie a moze ma znow inne i tak samo wazne ;)

I teraz jak dobrze umiesz jezyk?>

to poszukaj sobie roznych forow na temat emigracji anglojezycznych..do tego masz strony rzadowe jak np taka jeszcze

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

co do prawnika to chyba wiesz o tym ze sa tacy ze maja nazwe aby prawnik i nic wiecej ,do tego trudno jest znalesc dobrego prawnika na prawo kanadyjskie a co dopiero na prawo USA..to samo masz w USA ze dobrze musisz popasc .w innym przypadku cos moze nie grac

studia oczywiscie sa plusem oraz wyzsze wyksztalcenie

wiec moze jakis kurs w Kanadzie zrob co bedzie poszukiwany w USA

jak masz cos takiego zrobionego w Kanadzie to szybciej cos dostaniesz w USA niz np ktos Polski..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Toba trzeba sie sie troszke naszukac by cos wiedziec. I staram sie czytac fora choc czesto mam wrazeie ze czytam to samo.

ta strona ktora podales (www.uscis.gov_) jest dla mnie jak na razie troszke zaplatana ale moze ja rozszyfruje kiedys ;) tylko wiadomo ze na tej stronie sa informacje bardzo zwiazane z prawem a wiadomo ze trzeba te prawo troszke obejsc w moim przypadku. ;))

co do slubu to staraja sie to utrudniac od czasu do czasu. Lecz ja nie chcialbym wziasc slub tylko ze wzgledu na papiery. teraz przechodze przez okres rozwodu. I moje myslenie sie troszke zmienilo co do malzenstwa.

A dlaczego chce emigrowac do USA - zakochalem sie w tym kraju (bedac tam 2lata - wyjechalem z tego kraju bo moja zona nie chciala tam zyc - wiec nie przedluzalem wizy ani nie staralem sie o GC - chociaz byla taka mozliwosc), wiem ze ten kraj nie jest rajem ma swoje problemy i zycie w nim nie jest takie proste jak wielu moze sie wydawac. Pracowalem po 12-14h od poniedzialku do soboty, dorabialem gdzies na boku przy sprzataniu itp. WIec wiem w co sie pakuje - wiele osob widzi ameryke tylko z filmow to jest bledem.

I wiem ze prawnicy to krwiopijcy i za wszelka cene bede chcial tego uniknac ale czasami bywa tak ze sie nie da inaczej i sie placi i placi i placi i sie nic nie ma.

ten prawnik z ktorym rozmawialem jest z USA i sie tylko zajmuje sprawami emigracyjnymi ale to tylko FYI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak masz proces z rozwodem to faktycznie nie wyglada to dobrze i faktycznie masz inaczej niz inni,,tak tez dostales odpowiedz od prawnika..

fakt sa te strony ale nalezy sie z nimi zapoznac aby wrazie czego jakis prawnik z czyms nie wyskoczyl nie prawdziwym bo sa tacy ze wiedza ze klient nie czyta-nie czytal stron rzadowych ..

Moze za duzo tam nie jest napisane ale to sa jakies podstawy

co do sponsorowania pracowniczego to wpisz je w szukaj na forum jak i strona ta

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...000082ca60aRCRD

a potem zobaczysz co bedzie i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...