Skocz do zawartości

Jak Emigrowac Do Usa


Eeyore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowy i pewnie zadaje takie samo pytanie jak tysiace innych ludzi - lecz jak wiemy kazda sytuacja jest inna wiec moja jest taka:

Wiec jak wiadomo jestem obywatelem Polskim (wiec mam juz kilka drzwi zamnknietych jak np loteria wizowa). Mieszkam w Kanadzie z (PR - Permanent Resident) za rok bede mogl sie starac o obywatela i z tego skorzystam lecz ciagnie mnie do USA gdzie bylem 2 lata (Nowa Anglia MA,CT,RI,NH,VT gdzie chcialbym wrocic - wiza sie skonczyla i wrocilem do Polski). Pewnie wiele osob powie ze zostan w Kanadzie bo tam jest lepiej etc. - moge jedynie powiedziec ze kazdy ma gdzies swoj zakatek gdzie sie czuje dobrze - no i zawsze lepiej jest gdzie nas nie ma.

Jakie mam mozliwosci - pewnie sponsor pracodawcy, rodziny (nie mam w USA), oraz slub.

Pracodawca - ktory pracodawca chce zatrudnic osobe ktorej nie zna - no i znalezc sponsora z innego kraju to naprawde nie lada wyzwanie.

Rodzina - nie mam jak wspomnialem

Slub - z mila checia wzialbym slub z amerykanka ale nie ze wzgledu na papiery lecz z milosci (jestem moze staroswiecki) - no i rozwodze sie wiec nie chce sie rozwodzic kolejny raz :o)

czy ktos ma jakies informacje ktore mi moga pomoc? jakies wskazowki? itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skonczylem zadnych kursow. Zastanawiam sie na A+ potem sie zobaczy co dalej. - Jakie kursy najlepiej zrobic - co jest mile widziane? a co nie?

NIestety moja praca pochlania mnie wiekszosc czasu wiec na szkole czy kursy mam malo czasu niestety - mam nadzieje ze znajde troszke by porobic jakies online - jak na razie jest to jedyna opcja.

w USA bylem legalnie przez caly czas

slyszalem o NAFTA - to jest dla obywateli z tego co pisze - wiec bede mogl sie wtopic w to dopiero po uzyskaniu obywatelstwa Kanadyjskiego czyli jeszcze troszke czasu inie zanim to nastapi.

Dziekuje za odpowiedz na moj post - jak masz jakies informacje i masz ochote sie podzielic bede bardzo wdzieczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO lubie robic - informatyka - lecz nie siedze w tym codzien - naprawiam komputery lub usuwam bledy jak ktos przyniesie mi laptop czy desktop no i w pracy jak cos sie dzieje.

Ja zajmuje sie projektowaniem (CAD) - lecznie jest to Autocad niestety i tak jak powyzej jak sie nie siedzi w tym to klapa umiejetnosc progarmu przepada zwlaszcza ze Autocad sie zmienil odkad ja go uzywalem.

Maszyny CNC programowanie czy operowanie - takze trzeba odswiezyc pamiec

itp itd

Ja szybko sie ucze wiec jestem otwarty na wszytko co mi pomoze dostac GC - jestem w stanie sie posiwecic na ten okres oczekiwania na GC a moze mi sie to spodoba i bede pracowal w tym lub innym dziale.

By wyjechac do Kanady musialem sie nauczyc projektowac koce izolacyjne, w USA nauczyc sie obslugi maszyny CNC a programowanie przyszlo samo z czasem itd i to wszystko od podstaw - bez wiedzy na ten temat.

Motywacja i ciezka praca w dazeniu celu bardzo pomaga.

W usa ppracowalem po 12-14h prawie dziennie, tu pracuje po 11-12h - wiec wiem na co mnie stac :o)

Jedynie co potrzebuje to chetnego pracodawcy ktory bedzie chcial we mnie zainwestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak - :o)

jest to straszne uczucie gdy chcesz wyjechac i chcesz cos robic w tym kierunku a tu nic nie mozna zrobic bo szukac pracodawcy i mu powiedziec ze okay ale tak za rok lub dwa bede mogl przyleciec bo bedzie latwiej.

albo znalezc zone i moze nie wyjsc i stracic wszystko - kanadyjskie Permanent Resident i amerykanskie Green Card.

wiec lepiej poczekac i zabezpieczyc sie paszportem kanadyjskim i wtedy probowac.

a ty jestes w USA? jezeli tak to jak przechodziles proces gdzie szukales pomocy informacji itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traci sie PR gdy przebywa sie poza krajem jakis czas nie wiem dokladnie ile ale bo nie wczytywalem sie dokladnie w to. ale wiem ze mozna go stracic jak sie nie przebywa na teraenie kraju jakis czas

a nie ciagnie cie?

w sumie osoby ktore sa juz w usa zadko zagladaja na fora o emigracji :o) juz to maja za soba :o) i wiekszosc osob nie chce do tego wracac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poczytasz to sie dowiesz ze ten czas sie wydluzl to raz

oraz ze nie tak latwo jest stracic status rezydenta i ze tutaj nalezalo by sie nie zle postarac aby takie cos sie stalo no ale to pisze na forach prawnikow oraz stronie CIC,fakt nie jest to moze podane jak na tzw tacy ale mozesz do tego dojsc jakie sa tez zasady ..

zagladaja malo bo maja juz swoje sprawy,zycie i moze wejda a moze juz nie

i nie ma sie czemu dziwic

TY tez moze kiedys nie bedziesz wchodzic,moze bedziesz zagladac jak Ci cos bedzie potrzebne i tak zycie bedzie sobie plynac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...