Skocz do zawartości

Legalizacja Pobytu - Sponsoring


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc, moja kuzynka mieszka w USA od dziecka (ponad 10 lat), nielegalnie, obecnie ma 15 lat. Obecnie ma szanse na sponsoring (jej ojciec ma GC a jego obecna żona jest obywatelem). Dziewczynka wjechała nielegalnie, nie ma żadnych dokumentów potwierdzających wjazd. Całą edukację odbyła w USA, chciałaby zalegalizować pobyt, pytania:

- czy da się to zrobić bez opuszczania USA czy też interview musi być w ambasadzie w Polsce?,

- czy to prawda, że dziecko które wjechało do USA nielegalnie i wyjechało przed 18 rokiem życia nie dostaje zakazu wjazdu?, (podobno tak jest, bo nie działało samodzielnie jako niepełnoletnie)

- czy taka procedura jest gdzieś uregulowana i jakie dokumenty trzeba przedłożyć,

- czy ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją i może polecić prawnika w NY który wie jak załatwić taki pobyt?

- czy w razie wyjazdu z USA i niepomyślnego obrotu sprawy w ambasadzie w Polsce nie będzie to przeszkodą do ubiegania się o wizę studencką?

Obawiamy się że jak wyjedzie z USA to będzie miała problem żeby tam wrócić dlatego ważne czy da się to zrobić bez opuszczania USA, zresztą dziewczyna chodzi do szkoły i wiadomo że nie załatwi takiej sprawy w kilka tygodni, więc musiałaby zmienić system edukacji na Polski.

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

do publicznej, chyba high school, nie wiem czy ma paszport i jakie ma dokumenty, ale to chyba nie ma znaczenia, szczegółów nie znam, ja piszę z Polski,

poczytałem trochę forum i nieco mi się rozjasniło, ale nigdzie nie znalazłem czy taka osoba może nie dostać bana jeśli wyjedzie, oraz czy może się ubiegać o waiver w usa. Zdaję sobie sprawę że trzeba by powoływać się na rozłąkę, cierpienie etc, chodzi o to czy jest możliwe załatwienie pobytu bez wyjazdu z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma legalne dokumenty nawet te w USA czy tez nie?mam na mysli prawdziwe dane

Jest takie cos ze jak dziecko jest nielegalnie w USA to moze nie miec bana na wjazd ale jak dziecko wjedzie legalnie tzn majac wize i zostanie nielegalnie w USA..

A tutaj wjechalo nielegalnie.

Czytales moze posty Kariny ,tam powinno cos byc na temat legalizacji pobytu dziecka ale czy ja by to objelo to sie doczytaj-czy tam czasami nie jest opisany przypadek ale osoby ktora zostala ale majac wize ..

lordtomcio tak jest w USA ze mozesz byc nielegalnie i chodzic do szkoly a czy kiedys to sie nie zmieni to nie wiadomo-jak narazie moze takie cos dziecko robic..

jesli by nie mialo bana ale cos by nie wyszlo tak z wiza na pobyt staly to jest trudno dostac wize studencka,turystyczna ..

ps ma duze znaczenie jakie ma dokumenty bo jak cos nie gra to wtedy nie wyglada to za dobrze.

zapoznaj sie z takim czyms jak I-245 ale czy to obejmie dzieci to musisz sie w to w czytac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;/ to zmeinia istote żeczy...

najgorzej że jest nielegalnie to pewnie przez meksyk albo kanade.

A są papiery takie jak:

-akt urodzenia

-jakieś legitymacje

-książeczka zdrowia

(oczywiście polskie)

w ostateczności moża załatwic tzw. kupic słyszałem o takim czymś...

można kupic tez wize gdzieś o tym czytałem jak znajde to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno posługuje się prawdziwymi danymi, od zawsze, w szkole w recordach medycznych etc problem z tym, że nie ma odnotowanego faktu przekroczenia granicy

poszukam jeszcze w innych postach szukałem dotąd pod sponsoringiem i waiver sprawdzę to i 245, thx.

postaram się czegoś więcej dowiedzieć, prawdopodobnie wszystkie dokumenty które można jej było wyrobić w USA ma, wszystko na swoje nazwisko, ale szczegółów nie znam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordtomcio czy Ty wiesz co chcesz zrobic czy nie zabardzo..

ja tak samo wiem o wielu sprawach ale nie pisze tego

bo raz to jest nielegalne oraz po co ma ktos placic za moje slowa oraz ze zle zrobi i go zlapia?to nie ja odpowiem

fakt sa osoby ze tak robia ale to Ich zycie i sprawa a nie moja aby cos podawac,

to forum tez nie bedzie do takich spraw zachecac,promowac takiego czegos.

co innego znalesc luke w prawie lub tez zobaczyc prawne sprawy a co innego oszukiwac i cos kupowac jak wiza itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dokumenty mogłyby cokolwiek zmienić? akt urodzenia jest do uzyskania, legitymację, dokumenty medyczne etc wszystko albo ma albo można odtworzyć, kupowanie nie jest chyba najrozsądniejszym pomysłem, bo jak pisze sly6 można wpaść z deszczu pod rynnę, i załatwić sie na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...