Skocz do zawartości

Legalizacja Pobytu - Sponsoring


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam !!!! jestem pierwszy raz na forum , wiec nie wiem czy w dobrym miejscu pisze . mam pytanko . wyszłam za mąz w styczniu tego roku , mój mąz mieszka 30 lat w usa i ma zieloną karte , bardzo chciałabym byc juz z nim . ślub wzielismy w polsce . słyszałam o czyms takim jak łączenie rodzin , ale dowiedziałam sie ze to strasznie długo trwa ( ok 4 lata !!!) szczerze to nie wiem jak sie do tego zabrac , zeby było jak najszybciej . no i jest jeszcze jedna sprawa , mam córke , która ma 16 lat i nie wiem jak to bedzie z jej wyjazdem :) nie wyobrazam sobie , zebym miała czekac 4 lata zeby zamieszkac z moim męzem no i jak to moze sie nazywac łaczeniem rodzin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. maz sklada petycje na obywatelstwo i zdaje obywatelstwo

2. sklada petycje na Ciebie oraz osobna petycje na Twoja corke

3 A. do wyboru macie albo od razu ubieganie sie o wizy imigracyjne (to ja bym zrobila) - czyli w Warszawie dostajecie wklejki do paszportu, przekraczacie granice USA, biora od Was koperty oraz odciski palcow a green card przychodzi do domu w USA bez zadnych dodatkowych spotkan w urzedzie imigracyjnym

3 B. albo staracie sie w wizy K-3 -> podobna procedura jak powyzej, ale reszte formalnosci zalatwia sie w USA -> minusy: bardziej czasochlonne w USA i kosztowne; raczej bedziecie musieli wziac adwokata a to wiaze sie z duzymi kosztami

Corka moze z Toba wyjechac jesli beda spelnione odpowiednie warunki typu wiek itp.

Ile czasu Twoj maz ma green card - czy kwalifikuje sie na obywatelstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąz jest w usa 30 lat wiec napewno :) tylko jest jeden problem , moze sie ubiegac o obywatelstwo dopiero za ok 2/3 lata :) dlatego pytałam jak najszybciej załatwic nasz wyjazd gdy on ma zieloną karte . słyszałam ze mozna tez wyjechac na wize turystyczną i tam złatwic wszystkie procedury , ale nie wiem jak to dokładnie wygląda ? i ile czasu to trwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szybszej drogi niz sponsorowanie przez obywatela.

Gdy on ma zielona karte to moze na was zlozyc petycje, ale to moze trwac dlugo, bo kolejka jest spora.

Wyjazd na wizie turystycznej niczego nie zalatwi, bo nie mozesz tu byc na turystycznej przez okres jakis 3 lat czyli dopoki on nie zrobi obywatelstwa. Tzn. mozesz tu byc, ale bedziesz nielegalnie, chyba, ze zmienisz stats wizy plus dochodzi jeszcze sprawa dziecka. NIc tu nie zalatwisz kiedy bedziesz na turystycznej, bo problem jest w tym, ze my nie wiemy KIEDY on moze sie biegac o obywatelstwo i czy w ogole to obywatelstwo dostanie. Jesli jest tu 30 lat, i moze sie biegac o obywatelstwo za 2-3 lata tzn. ze z jakis przeszkod nie moze tego zrobic teraz czyli ze ma cos na sumieniu - mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mąz jest w usa 30 lat wiec napewno smile.gif tylko jest jeden problem , moze sie ubiegac o obywatelstwo dopiero za ok 2/3 lata sad.gif dlatego pytałam jak najszybciej załatwic nasz wyjazd gdy on ma zieloną karte . słyszałam ze mozna tez wyjechac na wize turystyczną i tam złatwic wszystkie procedury , ale nie wiem jak to dokładnie wygląda ? i ile czasu to trwa ?

Tak jak karina pisze na turystycznej nie da rady nic zalatwic, ale o turystyczna mozesz sie starac i przyleciec na wizyte spotkac sie i pobyc z mezem, wrocic na czas albo i lepiej przed, a w trakcie zalatwiac wszystko na emigracje na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szybszej drogi niz sponsorowanie przez obywatela.

Gdy on ma zielona karte to moze na was zlozyc petycje, ale to moze trwac dlugo, bo kolejka jest spora.

Wyjazd na wizie turystycznej niczego nie zalatwi, bo nie mozesz tu byc na turystycznej przez okres jakis 3 lat czyli dopoki on nie zrobi obywatelstwa. Tzn. mozesz tu byc, ale bedziesz nielegalnie, chyba, ze zmienisz stats wizy plus dochodzi jeszcze sprawa dziecka. NIc tu nie zalatwisz kiedy bedziesz na turystycznej, bo problem jest w tym, ze my nie wiemy KIEDY on moze sie biegac o obywatelstwo i czy w ogole to obywatelstwo dostanie. Jesli jest tu 30 lat, i moze sie biegac o obywatelstwo za 2-3 lata tzn. ze z jakis przeszkod nie moze tego zrobic teraz czyli ze ma cos na sumieniu - mam racje?

owszem , ma troszke na sumieniu , ale nie wiele . niestety jednak musi poczekac na obywatelstwo . a jak długo mozna byc na wizie turystycznej i jak długo sie taka wize załatwia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowo nawet do 6 m-cy, ale jeśli we wniosku wpisze się, ze planuje się jechać na miesiąc, a pojedzie się na pół roku, to można mieć problemy przy następnym wjeździe.

Tu są wszystkie informacje, jak starać się o wizę turystyczną:

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wi...a-si-o-wiz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz dwie sprawy

wiza w paszporcie a to co sie dostaje na granicy

I tak wize w paszporcie mozesz dostac wazna max i na 10 lat ale juz ten pobyt na granicy moze byc 6 miesiecy a moze byc krotszy i teraz zalezy od urzednika na lotnisku czy Cie wpuscic oraz na jak dlugo ..I jesli przy 1 wlocie moga nie robic problemow -chyba ze cos znajda ze ta wiza nie powinna byc wydana lub tez przyjazd jest inny niz pobyt turystyczny to przy kolejnych moga byc ale ,,ale z drugiej strony nie musza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...