Skocz do zawartości

Wiza J1 I 2 Prace?


Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam takie pytanie. w wakacje jade do NY na praktyki w HR. nie jestem jeszcze pewna ile i czy w ogole firma bedzie mi cos placic (oprocz zwrotu kosztow dojazdu do pracy i lunchu). mam odlozona dosc spora kwote pieniedzy ale nie chcialabym wydac wiekszosci moich oszczednosci na 3 miesieczny pobyt w NY. dlatego tez chcialam sie zapytac, jakie sa szanse na znalezienie jakiejs dodatkowej pracy na czarno- wieczory, weekendy (bo na wizie J1 mozna pracowac tylko dla jednego pracodawcy) jako kelnerka, itp. i jak szukac takiej pracy- chodzic po restauracjach z CV i mowic ze nie mam wszystkich papierow czy szukac przez internet. z gory dziekuje! emilia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pracowalas kiedys na czarno-ze pol darmo albo tez za darmo,ze musialas czekac na wyplate?

bo jesli jakis pracodawca zatrudnial lub tez zatrudnia takie osoby to wystarcza mu pewne slowa i bedzie wiedziec ze nie masz prawa pracowac.

czasami prosza o SSN i wtedy tez sie okazuje co i jak.

a bedziesz chciala kiedys wrocic do USA,legalizowac pobyt?bo moze cos wyjdzie z tego ze tak robilas a wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie pracowalam nigdy na czarno ale wiem ze wiele osob (rowniez Polakow) jest nielegalnie w USA i jakos mieszkaja tam juz po kilka/kilkanascie lat i maja prace wiec jakos sie da. bede na wizie J1 wiec wyrobie sobie SNN dzieki mojemu "prawowitemu" pracodawcy. obecnie mieszkam i studiuje poza Polska i nie mam zamiaru sie przenosic do USA, legalizowac pobytu, itp. planuje tylko 3 miesieczny wyjazd w celu wzbogacenia mojego CV (dzieki pozycji w firmie miedzynarodowej, nie jako kelnerka oczywiscie! :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jest 1 problem,moze duzy a moze maly

po 1 nikt Ci z Polakow nie powie ze aby cos dostac musieli nie zle dostac po du...aby cos wyszlo lepiej z praca,ze byli pod wozem i byli na wozie ..

I teraz na kogo trafisz i co bedziesz miec to nie masz zadnej gwarancji

jesli pracodawca zobaczy ze mozesz byc 3 miesiace to moze powiedziec ze Ci kase czesc wyplaci ale za 3 miesiace i 1 tydzien i co wtedy mu powiesz?a przeciec On Ci ta kase wyplaci ale pozniej..

Musisz tutaj byc silna i jesli ma ktos placic co tydzien to tak ma byc,jak nie placi to lepiej pracowac 1 tydzien za darmo niz 2-3 tyg..

kolejna sprawa nie mozesz sie porownywac do kogos kto nie ma za duzo nic do stracenia,co jest dobrych pare miesiecy czy tez lat i zna dobrze pewne sprawy,poznal jak sie pracuje w USA i na co zwrocic uwage .Ze ma kogos kto mu na poczatku pomogl,dal prace 1 ...

na takie cos tez zwroc uwage a nie ze ludzie pracuja i sobie radza,,jakbys posluchala opowiescie to bys wiedzala jak czasami jest i dlaczego tak sobie radza.radzili na poczatku..malo znam osob ktore jak Ty jada same-do nikogo i maja super prace lub tez placone na czas..wiecej takich ze ktos im pomogl.

jesli chcesz tego zakosztowac i zobaczyc jak moze byc to Twoja sprawa i wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 ona mowi o pracy kelnerki, w tym przypadku czy pracodawca wyplaci czy nie to nie ma wiekszego znaczenia, bo zyje sie z napiwkow i to dla nich sie wlasciwie ta prace bierze (tak samo barman) Nie wiedzialam, ze bedac na praktykach na J1 mozna posiadac tylko jedna prace, ale moim zdaniem jesli pojdziesz gdzies do restauracji zainteresowana praca na 3 miesiace i poinformujesz ich, ze jestes sezonowym pracownikiem na J1 i posiadasz SSN to pracodawca nie bedzie tracil czasu na jakies glebokie sprawdzanie. Moge sie mylic ale takie moje zdanie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 amerykanie sa tak nauczeni, ze napiwki sie zostawia mimo wszystko, a to jaki otrzymuja napiwek to zalezy od jakosci obslugi. oczywiscie sa stany ktore tipuja lepiej i takie ktore sa znane byciem cheap :) tak samo bywa z ludzmi :blink:

sly6 wielu ludzi wie ze byciem kelnerka lub barmanem to sa szybkie i dobre pieniadze za ilosc godzin przepracowanych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 widac, ze nigdy ten zawod przez twoje cv nie przeszedl. kelner nie liczy na wyplate bo po podatku, check jest czasem wielkosci 80 centow, wiec go nie interesuje. Ja mialam przyjemnosc pracowac w tym zawodzie i szczerze powiedziawszy srednio sie zarabia $20-25 ( restauracja w ktorej pracowalam bardzo popularna wiec wieczory za 4-5 h pracy srednio $150-200) lub wiecej na godzine. Moj mezus swego czasu pracowal jako barman i jak zarobil $100 od 7-2 to byla naprawde wolna noc. Wiec wydaje mi sie, ze warto ta praca sie zainteresowac jesli sie jest w stanach na 3 miesiace i jest to dodtakowa praca. Oczywiscie jako osoba swiezo zatrudniona, bedzie sie miec dni ktorych osoby z dluzszym stazem nie chca i zarobki beda mniejsze ale lepsze takie wyjscie, niz praca gdzie placa $10/h. Oczywiscie nie wszyscy sie do tego nadaja, czasem do przyjemnosci to nie nalezy ale 3 miesiace mozna przecierpiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z samych napiwkow sie zyje>?nie sadze --z tego co mi opowiadli to dostaje sie ale mniej kasy na godz bo wlasnie napiwki

I teraz jesli napwiki beda slabe -bo nikt nie da gwarancji ze duzo teraz daja Amerykanie-nie to co kiedys to moze byc cienko jak sie pracuje i dostaje sie te pare dolarow

chyba ze ktos chce pracowac,ma za co zyc a to jest tzw dodatek wtedy mozna sie za takie cos wziasc ale jesli ktos ma do tego predyspozycje bo mozna sie po 3 miesiacach tak zmeczyc ze Nam USA wyjda uszami i bedziemy zle mowic o USA po tym co doswiadczymy ..I teraz czy warto na takie cos isc?

niech kazdy odpowie sobie na to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...