Skocz do zawartości

Jak Ważny Jest Stopień Pokrewieństwa?


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat staram się wyemigrować do stanów. Niedawno moja matka uświadomiła mi, że córka brata jej ojca wyjechała do stanów przeszło 20 lat temu, wyszła tam za mąż i została matką. Czy pokrewieństwo takiego rodzaju jest wystarczające do uzyskania przeze mnie wizy sponsorowanej? Jeśli tak to na jaki okres i czy można potem uzyskać prawo do stałego pobytu / obywatelstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak jak sly6 pisze, w tym jeżeli dziadkowie to musza sponsorowac swoja córkę (np. twoją matkę) by ona sponsorowała swoje dzieci... W tym wypadku to daleka rodzina, ta córka by musiała sponsorować ojca, czyli brata ojca twojej matki by ten sponsorował swojego brata czyli ojca twojej matki by on mógł sponsorować swoją córkę czyli twoją matkę by ona czyli twoja matka sponsorowała swoją córkę czyli ciebie :) Tak to chyba jest, jeżeli dobrze rozgryzłem twoją rodzinę i się nie pomyliłem ;) W każdym bądź razie, w takim wypadku trwało by to spoooro lat jak nie trochę więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, ja przylecialam tutaj do wlasnej rodzonej siostry, ktora ma tylko Green Card, i tak wyszlo, ze siostra nie moze mnie sponsorowac poki nie ma obywatelstwa, poniewaz to ''tylko siostra''. Sytuacja jest o wiele latwiejsza jesli osoba sponsorujaca jest Twoim malzonkiem, rodzicem lub wlasnym dzieckiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie może Cię sponsorować nie dlatego że to "tylko siostra", tylko dlatego, że to "tylko rezydentka".

Obywatele - co jest logiczne - mają dużo większe możliwości.

Choć w przypadku sponsorowania rodzeństwa okres oczekiwania to ładnych kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...