Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa


seba1511

Rekomendowane odpowiedzi

byles juz zagranica i nie umiales jezyka no i jak bylo?ciezko-latwo\?

latwiej jest jak ma sie kogos z sercem-dobra dusza tam,jak umiesz jezyk ,wtedy latwiej bedzie Ci zyc

bo to ze ktos kogos tam ma nie oznacza ze mozna liczyc na pomoc i podanie reki,pamietaj o tym

czym wiecej bedziesz niezalezny tym lepiej dla Ciebie .

tak wiec ucz sie jezyka,gdzies pojedz -UK -Irlandia ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...

No, ale to zależy od tego, jaki ktoś jest zaradny.

Jechałeś kiedyś w ciemno do jakiegoś kraju i zaczynałeś od zera?

Jeśli tak, to jak sobie poradziłeś?

A jeśli nie, to jak myślisz, że byś sobie poradził?

Zauważ też, że w Stanach, żeby dostać pracę (nawet tę nielegalną), to trzeba mieć numer SSN. Wiesz jak go zdobyć? A jak go nie zdobędziesz i nie dostaniesz pracy, to co zrobisz? A jak go zdobędziesz i uda Ci się znaleźć pracę, a np. nie dostaniesz wypłaty na czas, to co zrobisz?

Odpowiedz sobie na te pytania i będziesz wiedział, czy sobie poradzisz.

Bo to, że ktoś jest obrotny i kombinuje, jak może, to nie znaczy, że Ty też się na to nadajesz.

Ale nie znaczy też, że się nie nadajesz :)

Do Ciebie należy decyzja. Sam najlepiej wiesz, na co Cię stać i jak działasz pod presją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejka ,bylem w Usa dokladnie 5 lat i 3 dni mialem super prace ,dobre zarobki oraz to co uwielbialem ,poznawalem okolo 1000 osob rocznie .

Wiekszosc z tych osob byla bez SS oraz bez polskiego prawo jazdy .Od dwoch moze lat obserwowalem ludzkie tragedie i bardzo ciezkie decyzje o powrocie do kraju.

Masa tych ludzi wracala za pozyczone pieniadze do kraju .Wiekszosc z nich czekala i ludzila sie ze wkoncu cos sie zmieni ,moze bedzie amnestia i dostana upragnione SS.

Jesli myslisz powaznie o stanach proponuje najpierw krotki np miesieczny wyjazd typowo turystyczny w celu sprawdzenia czy to jest to o czym wlasnie myslisz.

Kilka lat temu 8-10 podobno bylo bardzo prosto pewne sprawy zalatwic ,teraz nic nie zrobisz i nie zalatwisz.

Jadac tam jesli masz pozwolenie na prace i bedziesz legalnie to ma to sens. Na forum poruszane sa oczywiscie rozne tematy jak mozliwosc pracy u rodaka bez SS.

Jesli interesuje Cie praca za 12-15 usd to spokojnie mozesz jechac i tam pracowac,przeliczajac to na zlotowki jest to duzo pieniazkow ,ale w tedy musisz sie liczyc z tym ze Twoja tygodniowa pensja bedzie okolo 500-600 usd ,jest to kasa na przezycie .Wynajecie pokoju w Chicago to jest kolo 300-400 usd, ubezpieczenie auta 400 na 6 miesiecy, jedzenie okolo 150 tygodniowo chyba ze dasz rade jechac na polskich pierogach(3 usd) i kanapce oraz wodzie .Jesli jestes mlody i nie bedziesz chorowal to miesiecznie odlozysz kilka stowek ale jesli cos sie zdarzy wypadek w pracy lub na ulicy ?Bedac tam nielegalnie jest to tragedia.

Ja wiem , kazdy z nas nie mysli o tym ,ze akurat jemu sie cos stanie ,no nie jak to dlaczego mi, ja tez zawsze jestem pozytywnie nastawiony do zycia i mi akurat sie nic nie stalo i Bogu Dzieki.

Obecnie mieszkam w Canadzie i jestem tu zarowno legalnie jak i z pozwoleniem na prace ale tylko dlatego ze stwierdzilem zycie ucieka i nie ma sensu stac w miejscu .Dzieki swojej pracy poznalem kilkunastu wspanialych ludzi i obserwujac dziesiatki innych ludzi ,ktorzy wlasnie stali w miejscu albo upadali zmienilem swoje zycie.

Zawsze bede wszedzie i wszystkich mowil ,ze USA jest wspaniale warto tam pojechac i je zwiedzac ,ja bylem w 28 stanach ,mysle ze bedac w Polsce nie bylo by mnie stac na takie wycieczki jakie przyzylem .

Mysle ,ze zycie w Usa mimo calego wielkiego tam kryzysu jest i tak duzu ,duzo prostrze niz zycie na "zielonej polskiej wyspie " Przepisy i reguly tam panujace sa proste i przejrzyste ,stworzone dla ludzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...