Skocz do zawartości

Pytanie O Prawo Jazdy


julia84

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM MAM PYTANIE

JADE DO POLSKI NA 3 MIESIACE, NIE MAM POLSKIEGO PRAWA JAZDY I SIE ZASTANAWIAM CZY BEDE MOGLA NA AMERYKANSKIM JEZDZIC CZY NIE?

WIE KTOS MOZE COS NA TEN TEMAT? BO NIE WIEM CZY WARTO W TAKIM RAZIE WYPOZYCZAC W POLSCE SAMOCHOD.

CZEKAM NA ODP

To byl rok 2004 wtedy odwiedzil mnie wujek obywatel amerykanski od bisko 30-tu lat.Pozyczyl moj samochod i wybral sie w Polske do znajomych.

Podczas jazdy ostrzegal swiatlami inne pojazdy przed radarem i niestety na swoja zgube ostrzegl tez inny patrol policji jadacy z naprzeciwka.

Po informacji "mamy amerykanina" przyjeczal jeszcze jeden radiowoz.Wujek mial wtedy tylko amerykanskie prawo jazdy,nie mial przy sobie paszportu.

Zaczelo sie od od gadki jaki tu manadat wypisac a skonczylo na pogawedce o NBA i o sporcie.Nikt nie pytal go wtedy o Polskie prawko a bylo wielu policjantow.Skonczylo sie natomiast na wesolo z pouczeniem oczywiscie.To jest tylko historia z zycia wzieta i prosze jej nie potraktowac jako pewnej informacji o tym ze jednak mozna jezdzic po Polsce tylko na amerykanskim "PRAWO" jazdy.Nie znam sie na przepisach prawnych dlatego nie bede nic sugerowal.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak kiedys wracalismy z imprezki w Poznaniu, samochod 5 osob, kierowca amerykanin z amerykanskim prawkiem. oj zatrzymali nas, pamietam stanie przez prawie godzine w nocy, zimno jak diabli bylo a oni przeszukiwali caly samochod czy narkotykow ukrytych nie ma, na koncu nas puscili bez mandatu :) stare dobre czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...